Przejdź do sekcji:

Konferencja Zielone Światło dla BSS już 13 września w Opolu

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

13 września w Opolu odbędzie się 4. edycja konferencji Green Light for BSS („Zielone światło dla BSS”) pt. „Perspektywy rozwoju nowoczesnych usług biznesowych w Opolu”. Wezmą w niej udział przedstawiciele administracji, reprezentanci firm konsultingowych i branży HR, ale przede wszystkim polscy i zagraniczni inwestorzy oraz eksperci z branży.

Będzie to okazja, by znaleźć odpowiedzi na najważniejsze i najbardziej aktualne pytania dotyczące sektora outsourcingu. Spotkanie pozwoli również na wymianę doświadczeń z firmami z branży, które funkcjonują w Opolu i z powodzeniem się rozwijają.

Sektor zaawansowanych usług dla biznesu w Polsce określany jest mianem „giganta, który rozwinął się w cieniu górnictwa i energetyki”. To trafne określenie. Branża rozwija się bardzo dynamicznie, zwiększając wartość średnio o 20 proc. rocznie! Największy wzrost inwestycji obserwowany jest w obszarach związanych z kompleksowym zarządzaniem dokumentami, budową struktur handlowych, e-commerce, telesprzedażą oraz IT. Osiągnęliśmy to dzięki znaczącym inwestycjom zagranicznym. Na polskim rynku działają tacy światowi giganci jak CapGemini, Accenture, IBM, Orange, HP czy Infosys.

Sukces firm, które zainwestowały już w Polsce, zachęca kolejne podmioty do wejścia na nasz rynek. Czym nasz kraj przyciąga liderów biznesu? Kulturową i geograficzną bliskością do Europy Zachodniej, niższymi kosztami zatrudnienia z zachowaniem wysokiego poziomu usług, ogromnym potencjałem wykształconej i wyspecjalizowanej kadry oraz nowoczesną infrastrukturą i spójnym porządkiem prawnym.

Pomimo, iż do ulubionych lokalizacji biznesu należy obecnie Warszawa, Kraków, Wrocław czy Trójmiasto, Opole nie ustępuje w walce o przyciągniecie nowych inwestorów w tej branży. Władze miasta, oprócz kadr posługujących się płynnie językiem niemieckim, oferują różnorakie wsparcie - m.in. w postaci nowej ulgi dla podmiotów budujących powierzchnie biurowe o powierzchni co najmniej 1,5 tys. metrów kwadratowych pod lokalizację firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Inicjatywy ułatwiające prowadzenie biznesu przynoszą wymierne korzyści. Na początku tego roku kolejna międzynarodowa firma - Ista Shared Services Polska otworzyła w Opolu swoje nowe biuro. Jak przekonuje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola: „Opole jest najlepszym miejscem do lokowania przedsięwzięć w sektorze zaawansowanych usług dla biznesu. Jest tutaj bardzo dobry rynek pracy, są publiczne uczelnie jak Uniwersytet i Politechnika, które współpracują z sektorem  i potrafią dostosować swój program nauczania na potrzeby konkretnego odbiorcy”.

By w pełni wykorzystać ten potencjał gospodarz i organizator wydarzenia, czyli władze Opola; współorganizator konferencji - Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) oraz Bluevine Consulting – partner organizacyjny, zapraszają na kolejną, czwartą już edycję „Green Light for BSS. Perspektywy rozwoju nowoczesnych usług biznesowych w Opolu”. Odbędzie się ona 13 września 2016 r. w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Goście biorący udział w wydarzeniu zastanowią się m.in. jak rozwijać bardziej zaawansowane i złożone usługi dla przedsiębiorstw - zarówno krajowych jak i zagranicznych; jak profesjonalizować centra usług z polskim kapitałem, a także jak budować długofalową i pomyślną współpracę z zewnętrznymi klientami.

W programie takie wystąpienia, jak: „Focus on Opole. Atrakcyjność inwestycyjna, perspektywy na najbliższe lata”, „Oczekiwania niemieckich inwestorów wobec dostawców usług z Polski” oraz panele dyskusyjne.

Z danych Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki wynika, że – prócz Ista Shared Services Polska – branżę BPO na Opolszczyźnie reprezentują również takie firmy, jak: CapGemini Opole, Call Center Inter Galactica Opole, JCommerce, Atmoterm S.A., Optadata, Future Processing Opole, Asseco Opole, Contact Center One Opole. Specjaliści z działającego w ramach OCRG Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera w Opolu zapewniają, że jest zainteresowanie tej branży Opolszczyzną. Podkreślają też, że jest ona bardzo atrakcyjna dla regionu, m.in. przez fakt, iż generuje wiele miejsc pracy.

(Źródło informacji: Bluevine Consulting/ OCRG)

****

Więcej informacji o wydarzeniu: http://bssinopole.pl/

Gospodarz i organizator wydarzenia: Miasto Opole
Współorganizator konferencji: Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki
Partner organizacyjny: Bluevine Consulting

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.