Przejdź do sekcji:

Kolejny nabór w OCRG dla przedsiębiorców

Obraz Steve Buissinne z Pixabay
Zobacz inne aktualności z katergorii:
Ogłoszenie

75 mln zł – to pula unijnego wsparcia w kolejnym naborze ogłoszonym właśnie przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki z puli Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Opolskiego na lata 2014-2020. Nabór dotyczy dofinansowania inwestycji związanych z tzw. infrastrukturą usług społecznych.

Kierowany jest do mikro, małych i średnich firm z woj. opolskiego. Pieniądze można w nim pozyskać na adaptację, remont lub przebudowę lokalu czy budynku, a także na budowę, rozbudowę lub nadbudowę budynku, a inwestycje te – zarówno w infrastrukturę, jak i wyposażenie lokali i budynków - mają dawać możliwość świadczenia usług na rzecz tzw. osób niesamodzielnych, np. niepełnosprawnych czy starszych.

Planowane przez przedsiębiorców w ramach tego naboru inwestycje mogą dotyczyć dziennych lub całodobowych domów opieki, a także tzw. mieszkań wspieranych (np. dla osób starszych) czy mieszkań treningowych (np. dla osób opuszczających domy dziecka).

„W ramach takiego projektu można też - jako element uzupełniający – realizować usługi opiekuńcze czy asystenckie świadczone w miejscu zamieszkania osoby niesamodzielnej” – mówi Małgorzata Adamska, zastępca dyrektora OCRG ds. Wyboru Projektów, Informacji i Promocji.

Zainteresowane naborem firmy będą mogły składać wnioski od 11 do 18 lipca. W zależności od typu firmy mogą uzyskać od 45 do 70 proc. dofinansowania. Minimalna kwota dofinansowania w ramach tego naboru to 500 tys. zł, maksymalna – 7,5 mln zł.

Warto też zaznaczyć, że pula 75 mln zł, dostępna w ramach tego naboru, podzielona została terytorialnie pomiędzy subregiony (brzeski - 7 539 590 zł; kędzierzyńsko-kozielski 12 705 969 zł; północny - 14 111 539 zł; południowy – 17 683 695 zł oraz Aglomeracja Opolska) 22 959 205 zł).

„Przeprowadzona w woj. opolskim specjalna analiza, będąca załącznikiem do naboru wskazała, że na Opolszczyźnie są miejsca, gdzie nie ma placówek, których tworzenie chcemy wesprzeć. Dzieląc ogólną pulę na subregiony chcieliśmy zadbać o to, by tego typu placówki powstawały możliwie równomiernie, by służyć mieszkańcom całego województwa” – dodaje Adamska.

 

Przypomnijmy, że jest to już kolejny nabór dla firm, jaki ogłosiło OCRG w ramach RPO woj. opolskiego na lata 2014-2020.

W kwietniu podpisano pierwsze umowy z firmami w ramach naboru dot. współpracy gospodarczej i promocji. Pozyskane w nim dofinansowanie przedsiębiorcy mogą wykorzystać np. na wdrażanie nowych strategii biznesowych; promocję firm w kraju i za granicą; wchodzenia na nowe rynki; wprowadzanie na rynek nowych produktów czy usług; zwiększanie eksportu czy udział w targach i gospodarczych imprezach promocyjnych.

W sumie w ramach naboru dot. współpracy gospodarczej i promocji do OCRG złożone zostały 104 wnioski o unijne dofinansowanie. Po ocenie do dofinansowania zatwierdzono 50 z nich. Dostaną one łącznie w ramach tego naboru 14,65 mln zł. Dotychczas podpisano umowy z większością z zakwalifikowanych do dofinansowania firm.

Także w kwietniu OCRG zakończyło nabór na innowacje w przedsiębiorstwach. Założona w nim kwota pieniędzy przeznaczonych na dofinansowanie projektów wynosi 95 mln zł. Pieniądze te pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W sumie w ramach tego naboru wpłynęły 54 wnioski na łączną sumę dofinansowania ok. 180 mln zł. Trwa ocena formalna i merytoryczna projektów.

Ogółem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 woj. opolskie ma blisko 950 mln euro. Na innowacje w przedsiębiorstwa w tym okresie przeznaczonych ma być ok. 61,6 mln euro, a na wsparcie przedsiębiorstw i lokalnego biznesu zarezerwowano łącznie ponad 160 mln euro.

 

Szczegółowy opis naboru dot. infrastruktury usług społecznych wraz np. z jego regulaminem znajduje się tu: http://rpo.ocrg.opolskie.pl/nabor-88-10_1_2_infrastruktura_uslug_spolecznych.html

Więcej aktualności

Ważne
5

Komunikat z dnia 15.04.2024 r. dotyczący naboru wniosków do Działania 5.5.

Informacja
Ważne
info

System akredytacji Instytucji Otoczenia Biznesu

Informacja
Ważne
PLAKAT (450 x 450 px)

Opolski Kongres Kobiet - I edycja już 12.04.2024r.

Informacja
Ważne
MSG_facebook_strona

V Opolskie Forum MSG - czyli rozwój biznesu za granicą

Informacja
Ważne
wielkanoc_1

Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych

Informacja
Ważne

Opolski Kongres Kobiet już niebawem !

Informacja
Ważne
ważne informacje

29.03.2024 - NIECZYNNE

Informacja
Ważne
image003

Skuteczna i wydajna gospodarka odpadami tematem spotkania z przedsiębiorcami w kwietniu

Informacja
Ważne
Logo_konkursu

III edycja konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom"

Informacja
Ważne
COIE

Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera certyfikowanym partnerem PAIH

Informacja
Ważne
ekomobilnosc-slider (002)

Ekomobilność w inżynierii ruchu tematem rozważań ekspertów

Informacja
Ważne
DSCF7503

Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera OCRG najlepsze w kraju!

Informacja
Ważne
_mentoring

Jak uczynić biznes bardziej efektywnym? Skorzystaj z wiedzy mistrzów

Informacja
Ważne
5-5-info

DZIAŁANIE 5.5 ADAPTACYJNOŚĆ PRACODAWCÓW I PRACOWNIKÓW - zmiany w regulaminie

Nabór
Ważne
Plakat konferencja Olesno_1 - okładka II

Sztuczna inteligencja w nauce, biznesie i samorządzie tematem konferencji w Oleśnie

Informacja
Ważne
SMEOrigin-WEB

Nabory na zwiększenie konkurencyjność MŚP w sektorze spożywczym w toku

Informacja
Ważne
IMG_2643

Podsumowanie 2023 oraz plany OCRG na najbliższe miesiące

Informacja
Ważne
kk4

Kozły Biznesu 2023 przyznane

Informacja
Ważne
5

Nabór wniosków do działania 5.5. Lista wniosków rekomendowanych do oceny

Informacja
Ważne
webinar

INTERREG - nabory wniosków w 2024 roku

Informacja

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.