Unijne wsparcie na realizację działań doradczych, kierowanych do mikro, małych i średnich firm z całego kraju, a służących przygotowaniu oferty do przedsięwzięcia realizowanego w partnerstwie publiczno-prywatnym oraz procesu negocjacji można będzie pozyskać w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
W ramach naboru na to działanie, który zacznie się 31 sierpnia, dofinansowane zostaną projekty doradcze dotyczące partnerstwa publiczno-prywatnego. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mają mieć dzięki temu zapewniony dostęp do praktycznej wiedzy z tego obszaru.
Zgodnie z informacją zamieszczoną na portalu poświęconym funduszom unijnych nabór ten zakłada realizację działań doradczych w zakresie przygotowania oferty do przedsięwzięcia realizowanego w partnerstwie publiczno-prywatnym (ppp) oraz procesu negocjacji.
W zależności od potrzeb może to dotyczyć np. działań doradczych w zakresie diagnozy potrzeb przedsiębiorstwa czy konsorcjum na etapie jego budowania albo działań doradczych prowadzących do przygotowania firmy lub konsorcjum do udziału w negocjacjach w ramach konkretnego postępowania na wybór partnera prywatnego do przedsięwzięcia typu ppp. Może to być też dofinansowanie działań doradczych prowadzących do przygotowania oferty w konkretnym postępowaniu na wybór partnera. Projekt taki może dotyczyć jednego, dwóch albo wszystkich tych wymienionych wyżej działań.
Pula dostępna na dofinansowanie w ramach konkursu wynosi 3 mln zł. W regulaminie konkurs PARP dopuszcza jednak możliwość zwiększenia kwoty przeznaczonej na konkurs. Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania konkretnego projektu wynosi w tym naborze 90 proc. wartości wydatków kwalifikowalnych, a minimalna wartość wniosku o dofinansowanie to 50 tys. zł.
Nabór potrwa do 31 marca 2017 r. (do godz. 16.00). Ocena projektów będzie odbywała się w trwających miesiąc rundach konkursowych, które obejmować będą nabór wniosków, ich ocenę i opublikowanie listy ocenionych projektów.
Wnioski o dofinansowanie należy składać elektronicznie za pośrednictwem systemu obsługi wniosków aplikacyjnych SOWA, dostępnego na stronie internetowej https://www.sowa.efs.gov.pl oraz papierowej (pocztą lub osobiście na adres PARP z dopiskiem „Konkurs POWER 2.2 – „Partnerstwo publiczno-prywatne” (PPP)). Można je także dostarczyć za pomocą elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP) przy użyciu podpisu elektronicznego lub przy wykorzystaniu profilu zaufanego ePUAP na adres domyślnej skrytki PARP.
Dofinansowanie dostępne w ramach naboru pochodzi z puli Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, a udzielane będzie w ramach działania „Wsparcie na rzecz zarządzania strategicznego przedsiębiorstw oraz budowy przewagi konkurencyjnej na rynku”.