Przejdź do sekcji:

Jaskółki Biznesu nagrodzone

8

Podczas dziewiątej już uroczystej gali, która odbyła się 12 grudnia w Łączniku Politechniki Opolskiej, nagrodzono firmy z regionu w trzech kategoriach: Filary, Tygrysy oraz Jaskółki Biznesu. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, jako partner oraz instytucja odpowiedzialna za merytorykę ostatniej kategorii, miało przyjemność nagrodzenia najlepszych w swojej kategorii.  Ranking Jaskółek Biznesu zaprezentował i nagrody wyróżnionym wręczył Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. 

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Przygotowując ranking Jaskółek Biznesu skupiliśmy się na dwóch kryteriach, dzięki którym byliśmy w stanie wyłonić firmy z regionu, które najaktywniej sięgały po unijne dotacje w latach 2014-2020. Pod uwagę brana była liczba przyznanych dotacji i ich wartość, a każdej z nich przypisana została wartość umożliwiająca wyłonienie zwycięzcy. Dla klarowności, ranking podzielony został na cztery kategorie: mikro i małe, średnie oraz duże firmy plus kategorię zawierającą podmioty takie jak spółdzielnie, stowarzyszenia i fundacje.

Jak czytać ranking? O miejscu decyduje wartość uzyskana na podstawie zestawienia dwóch podstawowych kryteriów:

·       Wartość dofinansowania – przyjęta wartość to 60%

·       Ilość podpisanych umów - przyjęta wartość to 40%

Kolumna „wartość dofinansowania” zawiera kwotę, jaką danemu przedsiębiorstwu udało się pozyskać ze środków europejskich, tabela „Ilość umów” zawiera liczbowe wskazanie podpisanych przez dany podmiot umów o dofinansowanie, natomiast trzy kolejne są tabelami technicznymi z zastosowaniem wspomnianych wyżej wartości, tj. wartość dofinansowania – waga 60% oraz ilość umów – 40%. Dzięki temu możliwy był do uzyskania wynik zawarty w ostatniej tabeli pozwalający określić miejsce w rankingu Jaskółki Biznesu. Biorąc pod uwagę wartość procentową obu wskaźników, byliśmy w stanie wyłonić firmy, które na przestrzeni lat 2014-2020 najaktywniej sięgały i wykorzystywały środki unijne. Podmioty są zaprezentowane kolejno „od najlepszego”. 

Tabelę z pełnym zestawieniem można znaleźć w załączniku poniżej. 

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.