Przejdź do sekcji:

Internacjonalizacja i promocja gospodarcza MŚP

Logotypy_pion

„Internacjonalizacja i promocja gospodarcza MŚP” to projekt, którego głównym celem jest zwiększenie konkurencyjności i pozycji opolskich przedsiębiorców na rynku krajowym jak i zagranicznym oraz zintensyfikowanie nawiązania nowych kontaktów biznesowych z międzynarodowym środowiskiem gospodarczym. Ponadto, projekt przyczyni się do wzmacniania trwałego wzrostu i konkurencyjności MŚP oraz tworzenia miejsc pracy w MŚP, w tym poprzez inwestycje produkcyjne. Realizacja działań projektowych doprowadzi do zwiększenia internacjonalizacji, rozwoju i udoskonalania przedsiębiorstw, a także opracowywania i wdrażania nowych modeli prowadzenia działalności gospodarczej. 

|stripAttributes

O projekcie

Projekt będzie realizował powyższe cele poprzez wsparcie współpracy gospodarczej MŚP w wymiarze krajowym i międzynarodowym oraz poprzez promocję gospodarczą MŚP, w tym udział w wydarzeniach krajowych i międzynarodowych m.in. misjach/ targach. Ponadto, przedmiotowy projekt będzie jednym z narzędzi Samorządu Województwa Opolskiego do realizacji celów określonych w Strategii Rozwoju Województwa Opolskiego do 2030 r., a przede wszystkim celu strategicznego 3: Silna Gospodarka – Gospodarka inteligentna wzmacniająca konkurencyjność regionu oraz celów operacyjnych: Silne branże (wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności firm, rozwój wiodących branż gospodarki regionalnej) oraz Gospodarka otwarta na współpracę (współpraca gospodarcza, rozwój przedsiębiorczości).

Projekt będzie instrumentem umożliwiającym realizację przez Samorząd Województwa Opolskiego polityki rozwoju regionalnego w zakresie konkurencyjności i rozwoju silnych branż regionalnej gospodarki. Realizacja projektu pozwoli na poprawę poziomu internacjonalizacji, przedsiębiorczości, konkurencyjności opolskich przedsiębiorstw oraz zmniejszenia dystansu w tym zakresie względem pozostałych regionów w Polsce.

Realizacja

10.07.2023 - 30.06.2025

Zakres projektu

Głównym celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności i pozycji opolskich przedsiębiorców na rynku krajowym jak i zagranicznym oraz zintensyfikowanie nawiązania

nowych kontaktów biznesowych z międzynarodowym środowiskiem gospodarczym. Ponadto, projekt przyczyni się do wzmacniania trwałego wzrostu i konkurencyjności MŚP oraz tworzenia miejsc pracy w MŚP, w tym poprzez inwestycje produkcyjne. Realizacja działań projektowych doprowadzi do zwiększenia internacjonalizacji, rozwoju i udoskonalania przedsiębiorstw, a także opracowywania i wdrażania nowych modeli prowadzenia działalności gospodarczej. Projekt będzie realizował powyższe cele poprzez wsparcie współpracy gospodarczej MŚP w wymiarze krajowym i międzynarodowym oraz poprzez promocję gospodarczą MŚP, w tym udział w wydarzeniach krajowych i międzynarodowych m.in. misjach/ targach.

Uczestnicy

Grupę docelową projektu będą stanowić wyłącznie MŚP z terenu województwa opolskiego z branż zidentyfikowanych jako inteligentne specjalizacje regionalne w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Opolskiego do 2030.

Logotypy_pion

Dodatkowe informacje

„Internacjonalizacja i promocja gospodarcza MŚP”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego na lata 2021 – 2027

Działanie 01.06 Promocja MŚP, w tym wsparcie internacjonalizacji oraz promocji eksportu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.