Taka myśl przyświeca organizatorom konkursu „Forum Młodych Innowatorów”, którego celem jest wybór najlepszych innowacyjnych pomysłów młodych ludzi. Mogą to być pomysły z zakresu nowoczesnych technologii, konstrukcji, materiałów dla chemii i energetyki. Warunek jest jednak taki, by była szansa ich praktycznego zastosowania w przemyśle.
Jeśli zatem – młody innowatorze - masz taki pomysł i wiesz, że ostatecznie mógłby on być wdrożony w przemyśle – weź udział w „Forum Młodych Innowatorów”. Konkurs ten organizowany jest z inicjatywy Grupy Azoty ZAK S.A. w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Park Przemysłowy Metalchem w Opolu, Kędzierzyńsko-Kozielskim Parkiem Przemysłowym oraz Klastrem Chemii Specjalistycznej Chem-Ster.
Ma on zasięg ogólnopolski, a jego uczestnikami mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (I kategoria wiekowa) oraz studenci i doktoranci (II kategoria wiekowa) – sami lub zrzeszeni w maksymalnie 5-osobowych zespołach.
Konkurs będzie miał 4 etapy. Pierwszy, w którym jego uczestnicy będą zgłaszali swoje pomysły, potrwa do 31 lipca. Trzeba to zrobić za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej konkursu. Będzie tam miejsce na wpisanie nazwy innowacyjnego pomysłu oraz jego opis, który powinien zawierać m.in. założenia, opis innowacyjności i funkcjonalności rozwiązań czy wskazanie, jak może ów pomysł wykorzystać na rynku.
Drugi etap Konkursu ma polegać na wstępnej weryfikacji zgłoszonych pomysłów, a trzeci – na przygotowaniu modelu biznesowego, który ma uwzględniać 9 elementów: kluczowych partnerów, kluczowe aktywności, kluczowe zasoby, wartość dodaną, kanały dystrybucji, strukturę kosztów, przychodów, segmentację klientów oraz relacje z klientami. Etap ten potrwa do końca września.
A potem pozostanie już tylko wybór finalistów konkursu, co ma nastąpić do 14 października 2016.
Jak zapisano w regulaminie konkursu - pomysły w nim zgłoszone zostaną ocenione pod względem innowacyjności i stworzonego modelu biznesowego. „Komisja będzie brała pod uwagę możliwość realizacji pomysłu, uwarunkowań i otoczenia, kosztochłonności i przychodowości projektu, realności wykonania planu finansowego przedsięwzięcia, możliwości generowania nowych miejsc pracy, możliwości wdrożenia, skali zastosowań” – wyjaśniono w regulaminie zastrzegając też, że na tym etapie członkowie tej komisji mogą mieć dodatkowe pytania do uczestnika.
Do finału konkursu dotrze 6 najlepszych pomysłów konkursowych - po 3 w każdej kategorii wiekowej. Finał odbędzie się 26 października podczas inauguracji II Międzynarodowej Konferencji Nowoczesne Technologie, Konstrukcje, Materiały dla Chemii i Energetyki (NTKM) w Kędzierzynie-Koźlu. Finaliści będą mieć tam 20 minut na przedstawienie swojego pomysłu. A potem 10 minut będzie mieć komisja konkursowa, która każdego z nich weźmie w krzyżowy ogień pytań…
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe!
Szczegóły: http://konkurs-ntkm.pl