Przejdź do sekcji:

Express Yourself - konferencja dla przyszłych przedsiębiorców

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Seminarium

Przedsiębiorczości i umiejętności radzenia sobie na rynku pracy warto uczyć się zanim przyjdzie czas na znalezienie zatrudnienia czy zakładanie firmy. A żeby zarobić pierwszy milion trzeba wiedzieć, po co nam te pieniądze. M.in. o tym mówili młodzieży we wtorek na konferencji Express Yourself zaproszeni przez nas eksperci.

 

Organizowana przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki przy wsparciu instytucji partnerskich konferencja Express Yourself odbyła się w Centrum Nauka – Biznes (CeNaBiz) w Opolu. Wydarzenie adresowane było do młodzieży z opolskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wzięła w nim udział ponad setka młodych ludzi wraz z nauczycielami. Celem spotkania było wsparcie rozwoju osobistego i zawodowego młodzieży oraz zainspirowanie jej do realizacji marzeń np. poprzez prowadzenie swojej firmy.

Okazało się, że uczniowie opolskich szkół mają wiele pomysłów na swój biznes. Opowiedziały nam o nich uczennice I LO w Opolu. Dominika zdradziła, że chce być behawiorystką zwierzęcą; Oliwia - otworzyć swój teatr i iść śladami Krystyny Jandy; Julia marzy o sklepie i pubie, a Katarzyna planuje założyć swoją poradnię psychiatryczną.

- Chcieliśmy na tej konferencji przekonywać młodych ludzi, że wiedza plus talent i pasja to klucz do znalezienia satysfakcjonującego zawodu – mówi Małgorzata Adamska, zastępca dyrektora OCRG, która wpadła na pomysł zorganizowania tego przedsięwzięcia po rozmowie ze swoją kończącą gimnazjum córką.

Dyrektor OCRG Roland Wrzeciono podczas otwarcia konferencji Express Yourself podkreślił z kolei, że cieszy go bardzo duża liczba uczestników. -  Przedsiębiorcze postawy i kreatywność młodych ludzi, którzy w najbliższych latach będą zakładać swoje firmy albo wchodzić na rynek pracy, stanowić będą o rozwoju naszego regionu – zaznaczył.

Uczestnicy konferencji Express Yourself, zorganizowanej przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, pod okiem coachów, doradców, psychologów, ekspertów zajmujących się młodymi przedsiębiorcami, trenerów rozwoju osobistego i specjalistów z zakresu HR mogli dowiedzieć się, jak zaplanować swoją zawodową drogę, jak skutecznie szukać pracy, podejmować wyzwania, radzić sobie ze stresem, dobrze prezentować się podczas wystąpień publicznych czy znaleźć pomysł na siebie poprzez wolontariat i aktywność społeczną. A nawet, jak zarobić pierwszy milion.

O tym ostatnim mówił pan Łukasz Dymek z Politechniki Opolskiej, jeden z naszych prelegentów. Przekonywał, że pieniądze nie są celem, a służą do realizacji marzeń. Dlatego na początek trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: o czym marzę i po co mi ten milion, który chcę zarobić.

Pani Marta Wolna ze Stowarzyszenia Opolskie Lamy opowiadała o wolontariacie i aktywności społecznej. Psycholog Magdalena Bury-Zadroga podpowiadała, jak radzić sobie ze stresem. Kamila Figura (Projektanci Kariery) mówiła, jak skutecznie szukać pracy i zdradzała tajniki rozmów kwalifikacyjnych; a Marzena Szewczuk-Stępień i właśnie Łukasz Dymek inspirowali do tego, by zastanowić się jak zarobić swój pierwszy milion.

Pani Joanna Chojnowska (coach ACC ICF) tłumaczyła jak podejść do wyzwań, a Agnieszka Zientarska (Toastmasters) - jak radzić sobie z wystąpieniami publicznymi. Zajęcia pt. "Droga do talentów" prowadził Piotr Kozioł (Kwitnące Talenty); Patryk Suliga (Weagree) przekonywał, że "Do sukcesu nie ma windy, trzeba iść po schodach"; a Dorota Trzmielewska (coach ACC ICF) mówiła o wyborze właściwej drogi zawodowej. Natomiast pan Mikołaj Antoniak poprowadził case study pt. „Czego nie nauczą Cię w Szkole Biznesu”.

Warto dodać, że wszyscy prelegenci, którzy prowadzili wtorkowe warsztaty podczas konferencji Express Yourself, zrobili to społecznie. Bardzo im za to dziękujemy!

A naszym młodym gościom z opolskich szkół dziękujemy za udział, aktywność i inspirację do dalszych działań na rzecz edukacji z zakresu przedsiębiorczości!

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.