W poszukiwaniu nowych technologii, innowacyjnych rozwiązań i potencjalnych kontrahentów pojechała z OCRG do Poznania 30-osobowa grupa przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu i firm branży drzewnej czy meblarskiej, które te instytucje na wyjazd zaprosiły.
Celem wyjazdu, który odbył się 15 września, były Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2016 oraz Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki było współorganizatorem wyjazdu. Wraz z nami do Poznania wybrali się przedstawiciele Izby Gospodarczej „Śląsk”, Izby Rzemieślniczej, Cechu Rzemiosł Różnych – oddziałów z Dobrodzienia i Kluczborka oraz Śląskiego Klastra Drzewnego.
„Mamy nadzieję, że wyjazd ten zaowocuje innowacyjnymi pomysłami, nowymi technologiami wprowadzonymi do opolskich firm branży drzewnej i jej pokrewnych czy nowymi kontraktami dla naszych przedsiębiorców” – powiedział Roland Kulig z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.
Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2016 oraz Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, a także odbywające się równocześnie Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB i Targi Maszyn i Komponentów dla Przemysłu Włókienniczego, Odzieżowego i Obuwniczego INTERMIC odbywają się w Poznaniu między 13 a 16 września.
To impreza, która skupia producentów mebli z całej Polski i z krajów sąsiednich, a także przedstawicieli hurtowni komponentów i materiałów do produkcji mebli. Targi te są okazją do zapoznania się z nowościami oferowanymi przez wiodących dostawców rozwiązań dla przemysłu meblarskiego oraz aktualnymi trendami w projektowaniu mebli. Targi DREMA to z kolei - jak informują organizatorzy - największe wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone szeroko pojętej branży obróbki drewna, które rokrocznie przyciąga rzesze zwiedzających oraz wystawców z całego świata.
Przemysł drzewny i meblarski odgrywają w Polsce istotną rolę. Branża drzewna wytwarza ponad 2 proc. polskiego PKB, daje także zatrudnienie dla 300 tys. osób - można przeczytać w biuletynie targowym.