Przejdź do sekcji:

BEZPŁATNA POMOC PRAWNA

Z darmowej, w stu procentach dofinansowanej z unijnych funduszy pomocy prawnej, mogą korzystać firmy z woj. opolskiego dotknięte skutkami pandemii Covid-19. Wsparcie to można dostać za pośrednictwem podlegającego samorządowi województwa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).

O WSPARCIU

Bezpłatna pomoc prawna świadczona jest w ramach unijnego projektu „Operator voucherów zwiększających konkurencyjność MSP działających w obszarze inteligentnych specjalizacji na trenie województwa opolskiego”, który OCRG realizuje od 2018 r. W jego ramach przyznawane są dotacje i promesy dla firm na usługi specjalistyczne. Na liście możliwych do dofinansowania usług specjalistycznych jest m.in. właśnie doradztwo prawne.

Więcej o projekcie oraz wszelkie niezbędne formularze i wnioski do pobrania znajdziesz tu:

Operator voucherów zwiększających konkurencyjność MSP działających w obszarze inteligentnych specjalizacji na terenie województwa opolskiego

 

KTO ŚWIADCZY USŁUGI?

Zgodnie z projektem porady prawne są udzielane za pośrednictwem instytucji otoczenia biznesu. Ich lista znajduje się tu:

Działanie 2.3 - Lista Instytucji Otoczenia Biznesu

DLA KOGO JEST TO WSPARCIE?

KTO MOŻE SIĘGAĆ PO BEZPŁATNĄ POMOC PRAWNĄ?

Mikoprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie firmy z woj. opolskiego, które wykazują spadek obrotów w następstwie wystąpienia COVID-19. Chodzi o spadek sprzedaży towarów lub usług, w ujęciu ilościowym lub wartościowym:

- nie mniej niż o 15% liczone jako  stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych tego roku do analogicznych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych roku poprzedniego;

- nie mniej niż o 25% liczone jako  stosunek obrotów z dowolnie wskazanego miesiąca kalendarzowego tego roku do obrotów z miesiąca poprzedniego

INSTYTUCJA UDZIELAJĄCA WSPARCIA

OPOLSKIE CENTRUM ROZWOJU GOSPODARKI

ul. Krakowska 38, 45-075 Opole

e-mal: szkolenia@ocrg.opolskie.pl

tel.: (77) 40 33 615

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.