Przejdź do sekcji:

Benchmarking w Dobrotece

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Warsztaty

Przedstawiciele kilku firm skupionych w opolskim Klubie 150 spotkali się po raz kolejny, by wymienić się cennymi doświadczeniami. Tym razem tematem przewodnim benchmarkingu w Dobrotece było łączenie biznesowej działalności firm z aktywnością edukacyjną.

 

Gospodarze spotkania – Rafał Desczyk i Jan Cegiełka – opowiadali m.in. o organizowanych przez Dobrotekę od lat wystawach, wykładach i spotkaniach z projektantami, pomocy studentom w realizowaniu prac dyplomowych, konkursach dla projektantów, plenerach rzeźbiarskich czy warsztatach dla dzieci i młodzieży.

Podkreślili przy tym, że Dobroteka nie tylko wykorzystuje potencjał regionu kojarzonego w wielu kręgach z meblarstwem i topowymi markami meblarskimi, takimi jak firma Kler, ale też dba o to, by np. prace konkursowe zapraszanych przez nich młodych projektantów miały potencjał wdrożeniowy.

- Wyliczyliśmy, że przez ostatnie trzy lata takich działań – prowadzonych u nas szkoleń, warsztatów, spotkań i temu podobnych - wzięło w nich udział około 3-4 tysięcy osób – podał Rafał Desczyk. Zapewnił przy tym, że przedsięwzięcie, jakim jest Dobroteka, prowadząc szereg działań edukacyjnych, a więc nonprofitowych, „spina się biznesowo” dzięki prowadzonej jednocześnie bardzo sprawnie działalności gospodarczej.

W spotkaniu benchmarkingowym w Dobrotece uczestniczyli m.in. przedstawiciele takich firm jak Tru-Flex, PAARI, Weegree, MD Connect, ARS Group, Adamietz, Studio Aranżacji Wnętrz czy Explomet. Współwłaściciel firmy Explomet Zygmunt Szulc, nawiązując do wypowiedzi przedstawicieli Dobroteki opowiedział, że m.in. dzięki pomocy OCRG nawiązał współpracę z opolskim artystą – rzeźbiarzem Witem Pichurskim, nauczycielem akademickim w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tej współpracy. Okazuje się, że to, co u nas jest materiałem odpadowym, może być z powodzeniem wykorzystane do przedsięwzięć artystycznych – mówił Zygmunt Szulc. Zaproponował też Dobrotece dalsze rozmowy o wspólnych przedsięwzięciach np. warsztatowych czy edukacyjnych.

Uczestników spotkania interesowało m.in. to, jaką zaliczkę za projekt mebla dostaje projektant oraz ile wynoszą potem same tantiemy. Przedstawiciele Dobroteki podali, że tantiemy – w zależności od rangi, doświadczenia czy marki projektanta – wynosić mogą np. od 0,25 do 10 proc. od sprzedanej produkcji. Duże zainteresowanie wzbudził także zaprezentowany na koniec spotkania salon meblowy oraz tzw. apartament przyszłości – naszpikowana elektroniką przestrzeń, w której zastosowano mnóstwo nowinek technologicznych. Np. mapping wyświetlany na ascetycznych frontach mebli.

Podczas benchmarkingu pojawił się także temat innowacji. Szefowie opolskich firm z Klubu 150 uznali, że mogą one powstawać tylko dzięki współpracy. Podkreślili, że synergia generalnie jest korzystna dla działań biznesowych - jest kreatywna, a to bardzo często prowadzi właśnie do podejmowania przedsięwzięć innowacyjnych.

Kierownik działającego w ramach OCRG Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Iwona Święch-Olender zapowiedziała, że kolejne spotkania benchmarkingowe w ramach Klubu 150 odbędą się we wrześniu w firmie Nutricia, a w październiku w firmie ifm ecolink.

Więcej aktualności

Ważne
MSG_facebook_strona

V Opolskie Forum MSG - czyli rozwój biznesu za granicą

Informacja
Ważne
wielkanoc_1

Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych

Informacja
Ważne

Opolski Kongres Kobiet już niebawem !

Informacja
Ważne
ważne informacje

29.03.2024 - NIECZYNNE

Informacja
Ważne
image003

Skuteczna i wydajna gospodarka odpadami tematem spotkania z przedsiębiorcami w kwietniu

Informacja
Ważne
Logo_konkursu

III edycja konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom"

Informacja
Ważne
COIE

Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera certyfikowanym partnerem PAIH

Informacja
Ważne
ekomobilnosc-slider (002)

Ekomobilność w inżynierii ruchu tematem rozważań ekspertów

Informacja
Ważne
DSCF7503

Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera OCRG najlepsze w kraju!

Informacja
Ważne
_mentoring

Jak uczynić biznes bardziej efektywnym? Skorzystaj z wiedzy mistrzów

Informacja
Ważne
5-5-info

DZIAŁANIE 5.5 ADAPTACYJNOŚĆ PRACODAWCÓW I PRACOWNIKÓW - zmiany w regulaminie

Nabór
Ważne
Plakat konferencja Olesno_1 - okładka II

Sztuczna inteligencja w nauce, biznesie i samorządzie tematem konferencji w Oleśnie

Informacja
Ważne
SMEOrigin-WEB

Nabory na zwiększenie konkurencyjność MŚP w sektorze spożywczym w toku

Informacja
Ważne
IMG_2643

Podsumowanie 2023 oraz plany OCRG na najbliższe miesiące

Informacja
Ważne
kk4

Kozły Biznesu 2023 przyznane

Informacja
Ważne
5

Nabór wniosków do działania 5.5. Lista wniosków rekomendowanych do oceny

Informacja
Ważne
webinar

INTERREG - nabory wniosków w 2024 roku

Informacja
Ważne
Podrecznik-wnioskodawcy-i-beneficjenta-Funduszy-Europejskich-na-lata-2021-2027-w-zakresie-informacji-i-promocji

Aktualizacja "Podręcznika wnioskodawcy i beneficjenta FEO2021-2027

Informacja
Ważne
IMG_2046

OCRG gra razem z WOŚP!

Informacja
Ważne
post_facebook

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Informacja

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.