Przejdź do sekcji:

Sinusoida Nastrojów - konferencja poświęcona przedsiębiorcom

IMG_8631

Sytuacja opolskich przedsiębiorstw w ujęciu regionalnym i globalnym, możliwości rozwoju, zagrożenia związane kwestiami ekonomicznymi i geopolitycznymi, ale też szanse, jakie przed nami się rysują to tylko niektóre z tematów, jakie poruszane były podczas odbywającej 14.12. w sali Orła Białego Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego konferencji „Raport o sytuacji mikro i małych firm w roku 2022. Sinusoida nastrojów - w cieniu kolejnych wyzwań ”.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Konferencję, w której uczestniczyli przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządu województwa oraz wyższych uczelni, otworzył marszałek Andrzej Buła. 

- Każdy z prowadzących przedsiębiorstwo, kierujący firmą czy tak jak na przykład my jednostką samorządową, musiał się w ostatnim czasie zmierzyć z problemami zewnętrznymi, na które nie mieliśmy wpływu. Pandemia COVID-19, zerwane łańcuchy dostaw, przerwy w produkcji, wojna, podwyżki cen energii czy wzrost wynagrodzeń. To są czynniki, z którymi przedsiębiorcy muszą się zderzyć. Jeżeli jednak będziemy się wspierać, to łatwiejsze wydaje się przejście przez kryzysy. Każdy potrzebuje podpory i świadomości tego, że znajdzie pomoc - wspominał marszałek Andrzej Buła. 

Podczas konferencji szereg pozytywnych informacji dla przedsiębiorców, a dokładnie  o wsparciu, które przeznaczone jest dla regionalnych firm w ramach "FEO - Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027", przedstawił Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki

- Będziemy uruchamiać spore środki z nowej perspektywy finansowej, a to powinno znacząco wpłynąć na stabilizację na rynku. Nie obserwujemy zwolnień, raczej, można powiedzieć, jest czas zatrudnień. Firmy budują sobie potencjał i wszystko wskazuje na to, że czeka nas odbicie - przekonywał Tomasz Hanzel,

Za zaproszenie do udziału dziękujemy organizatorowi - Bankowi Pekao S.A.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.