Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Znów jest wsparcie na nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne

Nabór
09.02.2018
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Od 100 tys. zł do 500 tys. zł mogą dostać firmy, które chcą wprowadzać nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne. Dotacje można pozyskać np. na informatyczne systemy obsługi klientów czy systemy informatyczne i komunikacyjne usprawniające działalność przedsiębiorstw.

Nabór, w ramach którego przedsiębiorcy mogą się starać o unijne pieniądze, ogłosiło właśnie podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). – To już drugi taki nabór. Pierwszy cieszył się ogromnym zainteresowaniem, przedsiębiorcy złożyli w nim aż 127 wniosków o dofinansowanie, najwięcej ze wszystkich dotychczasowych naborów – relacjonuje dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

Zdaniem marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły to dowód na to, że opolskie firmy chcą się rozwijać. – Wyniki poprzedniego naboru i wybrane do dofinansowania projekty pokazują też, że w firmach z naszego regionu tkwi duży potencjał dotyczący wprowadzania nowinek – podkreśla Andrzej Buła.

Wśród wybranych do dofinansowania w pierwszym naborze projektów były np. mobilna platforma do szkoleń; system do obsługi targów wirtualnych; platforma videolearningowa; wdrożenie specjalistycznego systemu sprzedaży internetowej; systemu informatycznego do automatyzacji procesów wewnętrznych czy innowacyjnego oprogramowania laboratoryjnego.

Zgodnie z regulaminem wprowadzane w ramach naboru nowinki mogą dotyczyć rozwoju współpracy między przedsiębiorstwami; służyć wsparciu procesów informatyzacji wewnętrznej przedsiębiorstw i wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych oraz organizacyjnych dla wprowadzenia procesów modernizacyjnych wspomagających bieżącą działalność firm czy wykorzystaniu takich nowinek w relacjach między przedsiębiorcą, a klientem.

W puli dla firm z woj. opolskiego w ogłoszonym właśnie naborze jest 10 mln zł. O pieniądze mogą się starać mikro, małe i średnie firmy z regionu. Wnioski będzie można składać od 19 marca do 26 marca elektronicznie i w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki (Opole, ul. Krakowska 38). OCRG planuje rozstrzygnięcie naboru na wrzesień tego roku.

Pierwszy nabór dotyczący wsparcia dla nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych ogłoszony został w połowie 2016 roku, a rozstrzygnięty w marcu ubiegłego roku. Zarząd województwa opolskiego wybrał do dofinansowania w sumie 49 projektów. Przyznane opolskim firmom wsparcie wyniosło prawie 16 mln zł, a całkowita wartość rozwiązań teleinformatycznych, które chcą wdrożyć lub stworzyć firmy z tym dofinansowaniem - prawie 33 mln zł.

Pieniądze dostępne w ramach tego naboru pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego (RPO WO) na lata 2014-2020. Ogółem w ramach RPO WO na lata 2014-2020 woj. opolskie ma blisko 950 mln euro. Na wsparcie przedsiębiorstw i lokalnego biznesu zarezerwowano w nim łącznie ponad 160 mln euro. Dotychczas w latach 2014-2020 OCRG ogłosiło dwanaście naborów. Dziesięć z nich już rozstrzygnięto.