Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Zapraszamy na spotkania ws. naboru

Informacja
16.11.2017
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Nysa, Prudnik, Brzeg, Opole – to miasta, w których jeszcze w listopadzie odbędzie się cykl spotkań dla zainteresowanych najnowszym naborem OCRG dla tzw. pomiotów ekonomii społecznej, czyli np. spółdzielni socjalnych czy zakładów pracy chronionej.

Na spotkaniach będzie się można dowiedzieć wszystkiego o tym, kto, na co i na jakich warunkach może dostać dofinansowanie w ramach tego naboru. Organizują je Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Opolu, lokalne punkty informacyjne w Nysie, Kędzierzynie-Koźlu i Brzegu oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

Spotkania odbędą się:

  • 20 listopada 2017 r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej „A” Centrum Obsługi Inwestora w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Wojska Polskiego 16. Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 listopada;
  • 22 listopada 2017 r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 22b. Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 listopada;
  • 23 listopada 2017 r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie, ul. Słowiańska 19. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 listopada;
  • 27 listopada 2017 r. godz. 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Prudniku, ul. Kościuszki 76. Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 listopada;
  • 28 listopada 2017 r. godz. 12:00 w Lokalnym Punkcie Funduszy Europejskich w Brzegu, Wyszyńskiego 23. Zgłoszenia będą przyjmowane do 27 listopada;
  • 30 listopada 2017 r. o godz. 10:00, w sali konferencyjnej (III piętro) Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu, ul. Krakowska 38. Zgłoszenia będą przyjmowane do 29 listopada;

Formularze zgłoszeniowe i szczegóły dotyczące cyklu spotkań można przeczytać tu:

http://rpo.ocrg.opolskie.pl/wydarzenie-59-cykl_spotkan_informacyjnych_dla.html

Przypomnijmy – w ramach ogłoszonego niedawno naboru dla podmiotów ekonomii społecznej można pozyskać do 800 tys. zł na nowoczesne maszyny i sprz­­­ęt do produkcji, który posłuży wprowadzeniu na rynek nowych produktów i usług. Pieniądze te mogą dostać tzw. podmioty ekonomii społecznej - np. spółdzielnie socjalne, zakłady pracy chronionej, stowarzyszenia czy fundacje prowadzące działalność.

Nabór ogłosiło podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Do wzięcia jest w nim 12 mln 400 tys. złotych. Pieniądze te mogą być przeznaczone także na urządzenia, sprzęt i maszyny, które pozwolą wprowadzić na rynek produkty i usługi ulepszone, a nie tylko nowe. Wsparcie można też będzie przeznaczyć na wdrażanie innowacji produktowych, procesowych, marketingowych i organizacyjnych oraz na inwestycje w rozwój zwiększające skalę działalności i zasięg oferty.

- Podmioty ekonomii społecznej, które mogą skorzystać ze wsparcia w ramach tego naboru, prowadzą ważną działalność w wielu dziedzinach. Wspólne działanie ludzi jest tu ważniejsze niż zysk, jaki firma osiąga. Nikogo dziś nie trzeba przekonywać, że ten ważny element życia społecznego sprzyja pełnemu zatrudnieniu, walce z ubóstwem i stabilnemu rozwojowi. Dlatego uznaliśmy, że warto te firmy wspomóc. Liczymy, że możliwość pozyskania dotacji pozwoli im się rozwinąć – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Nabór przeprowadzi odpowiedzialne m.in. za obsługę przedsiębiorców Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). Wnioski – w wersji papierowej i elektronicznej – trzeba będzie składać od 1 do 8 grudnia właśnie do OCRG.

- W tym naborze będą mogły zostać dofinansowane projekty prowadzone przez podmioty, które działają dla osiągnięcia m.in. celu społecznego, a wypracowany zysk przekazują na swoją działalność, a nie dzielą między wspólników czy udziałowców. Projekty te muszą mieć jednak charakter inwestycyjny. Dlatego właśnie wsparcie będzie można pozyskać za naszym pośrednictwem – tłumaczy dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

Zakładany termin rozstrzygnięcia naboru to maj przyszłego roku. Zgodnie z zapisami regulaminu priorytetowo traktowane mają w nim być inwestycje zgodne z Regionalną Strategią Innowacji województwa, a dodatkowe preferencje przewidziano dla przedsiębiorstw ekologicznych albo realizujących przedsięwzięcia ekologiczne.