Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Zapraszamy na debatę o swobodnym przepływie pracowników w UE

Wydarzenie
11.10.2016

"Swobodny przepływ pracowników w Unii Europejskiej - szanse i wyzwania na przykładzie Opolszczyzny" to temat debaty panelowej, którą zaplanowano w ramach Regionalnego Forum Dyskusyjnego Parlamentu Europejskiego. Forum odbędzie się 17 i 18 października w Opolu.

Debata o swobodnym przepływie pracowników w UE rozpocznie to dwudniowe wydarzenie. Odbędzie się w Auli Błękitnej Uniwersytetu Opolskiego (Plac Kopernika 11A) w Opolu. Wystąpienie otwierające wygłosi wiceprzewodnicząca Komisji Parlamentu Europejskiego ds. Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Danuta Jazłowiecka, a Forum otworzą dyrektor Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Warszawie Jacek Safuta oraz rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masnyk.

Po wystąpieniu poseł do PE Danuty Jazłowieckiej zaplanowano dyskusję oraz czas na pytania. Wśród panelistów – prócz europosłanki – będą także dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Jacek Suski; prof. zw. dr hab. Romuald Jończy z Katedry Ekonomii i Badań nad Rozwojem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej - Generalnej Dyrekcji ds. zatrudnienia, spraw społecznych i włączenia społecznego. Debatę moderował będzie natomiast redaktor naczelny Nowej Trybuny Opolskiej Krzysztof Zyzik.

W drugim dniu Forum - 18 października (wtorek) - organizatorzy zaplanowali szkolenie pt. "Jak pozyskać środki na badania i innowacje z funduszy UE?". Odbędzie się ono również w Auli Błękitnej Uniwersytetu Opolskiego w godz. 10.00 - 12.00. Poprowadzą je eksperci Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Krajowego Punktu Kontaktowego programu Horyzont 2020. Także na 18 października zaplanowano spotkanie z młodzieżą akademicką na UO (godz. 12.30, Wydział Prawa i Administracji, ul. Katowicka 87a, sala 5.18).

A żeby nieco uprzyjemnić czas w ramach Forum odbędzie się też bezpłatny pokaz filmu „Mustang” w reż. Deniz Gamze Ergüven - laureata Nagrody Filmowej LUX Parlamentu Europejskiego w 2015.

Organizatorami Regionalnego Forum Dyskusyjnego Parlamentu Europejskiego w Opolu są Biuro Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Opole.

Szczegółowy program wydarzenia – w załączniku.