Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Zabawa będzie na 102!

Wydarzenie
16.07.2018

Wyścigi smoczych łodzi, rejsy szlakiem industrialnym czy zwiedzanie ciekawych firm – to tylko niektóre atrakcje zaplanowane przez organizatorów Dni Przemysłu i Żeglugi, które odbędą się w ramach projektu InduCult 2.0 w Krapkowicach i Gogolinie od 20 do 22 lipca.

W bogatym programie imprezy znalazły się również: warsztaty ceramiczne i kowalstwa, pokazy akrobacji na wodzie i w powietrzu, szanty przy ognisku, cała masa atrakcji dla dzieci i młodzieży oraz koncerty takich gwiazd, jak Ania Wyszkoni, Żuki, Tabu czy Molly Mallone's.

- Z pewnością każdy znajdzie w ten weekend coś dla siebie, by spędzić czas miło i twórczo – zapewnia Marcin Staniszewski z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, koordynator projektu InduCult2.0.

Aby zapisać się na bezpłatne rejsy szklakiem industrialnym w sobotę 21 lipca 2018 w Krapkowicach uruchomiony został system rezerwacji dostępny na stronie www.port-krapkowice.pl

W podobny sposób zapisywać się też można na wizyty w firmach: Kopalni Wapienia „Górażdże”, POM Krapkowice, N-Steel i Parku Przemysłowym „Otmęt”. - Zachęcamy do odwiedzania firm. Można się na nich dowiedzieć nie tylko o tym jak funkcjonuje przemysł, ale także w jaki sposób jego tradycje i innowacje kształtują tożsamość i kulturę naszego regionu – podkreśla Marcin Staniszewski.

Zainteresowanych dowiozą do tych przedsiębiorstw bezpłatne, specjalnie podstawiane autobusy. Harmonogram kursu autobusów znajduje się poniżej, a zapisać się można wypełniając formularz pod linkiem https://goo.gl/forms/GJYVGR0SvVKURdXh1

Współczesne, poszerzone rozumienie pojęcia „kultura przemysłowa”, wychodzi poza kwestię zachowania dziedzictwa przemysłowego oraz wykorzystania i włączanie jego zasobów do zasobów kulturowych. W odnowionej formule kultura przemysłowa jest rozumiana jako dynamiczna koncepcja ujmująca także trwającą transformację gospodarki oraz społeczności lokalnych. To podejście jest widoczne zwłaszcza w regionach Europy Środkowej skoncentrowanych na produkcji przemysłowej.InduCult2.0 to ponadnarodowy projekt partnerski poświęcony kulturze przemysłowej, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Interreg CENTRAL EUROPE. Realizowany jest w ośmiu krajach Europy. Jego partnerem wiodącym jest Powiat Zwickau (Saksonia, Niemcy), a partnerami instytucje, organizacje i uczelnie z Niemiec, Austrii, Czech, Włoch, Słowenii, Chorwacji, Polski i Belgii – w tym Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

Projekt InduCult2.0 łączy te regiony. Jego partnerzy mają - w ramach projektu - wykorzystać materialne i niematerialne zasoby ich przemysłowej przeszłości, teraźniejszości czy przyszłego rozwoju ich przemysłu. Celem tych działań jest m.in. uczynienie z regionów atrakcyjnego miejsca dla pracy, życia i rekreacji.

Partnerstwo przede wszystkim zamierza do tego, by promować i tworzyć ideę kultury przemysłowej w Europie Środkowej, wzmocnić znaczenie kultury przemysłowej regionów i wykorzystać ją jako czynnik przyciągający i ożywić ducha pionierskości regionów przemysłowych.

Więcej informacji o samym projekcie znajduje się na w zakładce „Realizowane projekty” oraz na stronie partnerstwa www.inducult.eu