Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Wyjazdy na targi ogrodnicze i meblarskie

Przedsiębiorcy
31.08.2017

Kilkunastu przedsiębiorców zabierzemy w najbliższym czasie na Międzynarodowe Targi Ogrodnicze Spoga+Gafa 2017 w Kolonii oraz na Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie. Wyjazdy mają służyć pozyskaniu biznesowych partnerów oraz nowych rynków zbytu.

Wyjazd na targi ogrodnicze w Kolonii (Niemcy), które odbywać się będą od 3 do 5 września, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki organizuje wspólnie z Izbą Gospodarczą Śląsk. – Będzie to doskonała okazja do tego, by nasi przedsiębiorcy poznali najnowsze trendy ogrodnicze, ale też nowinki dotyczące roślin czy mebli ogrodowych oraz odwiedzili wiele innych stoisk branżowych, rozstawionych na 225 tys. metrach kwadratowych powierzchni targowej – zapowiadają przedstawiciele organizatorów.

W programie wyjazdu, poza zwiedzaniem targów, zaplanowano też m.in. prezentacje ofert kooperacyjnych wybranych firm - wystawców na targach, udział w wykładach branżowych związanych tematyką targów oraz prezentacje ofert innowacyjnych technologii i systemów wybranych firm.

5 września inna grupa przedsiębiorców - branży meblarskiej - wyjedzie z kolei na Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie, jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w Europie i czołowy event branży meblarskiej w Polsce.

Uczestnicy tego wyjazdu także będą zwiedzać stoiska targowe i uczestniczyć w bezpośrednich rozmowach kooperacyjnych z przedstawicielami krajowych i zagranicznych firm oraz instytucji zainteresowanych współpracą z partnerami z woj. opolskiego. Będą też mieć możliwość udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących targom, np. pokazach nowoczesnych technologii obróbki, wystawach tematycznych związanych z nowymi trendami w designie wnętrz, wykładach i prelekcjach branżowych związanych z tematyką meblarstwa i designu.

Targi Meblarskie w Ostródzie z roku na rok przyciągają coraz więcej zwiedzających z zagranicy. W tym roku odbędzie się już ich 44 edycja. Nawiązane tam kontakty biznesowe i podpisane umowy od lat przyczyniają się do wzrostu sprzedaży polskich mebli za granicami. Wystawiane są na nich m.in. meble skrzyniowe, tapicerowane, dziecięce, kuchenne, łazienkowe, biurowe, materace, stoły, krzesła tkaniny czy meble branżowe.

W ostatnim dniu tego wyjazdu planowana jest także wizyta w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym PPNT w Gdyni, gdzie swoje innowacyjne pomysły realizują studenci, absolwenci uczelni, naukowcy i doświadczeni przedsiębiorcy. PPNT Gdynia pomaga rozwinąć skrzydła w innowacyjnym biznesie, skupia pasjonatów nowych technologii i idei. Działają w nim m.in. informatycy, biotechnolodzy, projektanci, wynalazcy, ale również innowatorzy społeczni.

- Mamy nadzieję, że obydwa te wyjazdy pomogą ich uczestnikom z naszego regionu w nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych oraz znalezieniu partnerów czy rynków zbytu – mówi dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

Wyjazdy organizowane są w ramach projektu pn. „Kooperacyjne Opolskie - profesjonalne otoczenie biznesu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach  Działania 2.3 - Wzmocnienie otoczenia biznesu, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.