Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Wsparcie z PARP dla MŚP na dostęp do rynku kapitałowego

Nabór
26.10.2016
Obraz moerschy z Pixabay
Obraz moerschy z Pixabay

Ponad 14,3 mln zł – to pula wsparcia, o jaką mogą ubiegać się w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) polscy mikro, mali i średni przedsiębiorcy w konkursie dotyczącym wsparcia w zakresie dostępu do rynku kapitałowego. Nabór wniosków podzielony został na etapy. Pierwszy ruszy 21 listopada.

Celem konkursu jest wsparcie przedsiębiorstw w zakresie przygotowania dokumentacji niezbędnej do pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania o charakterze udziałowym lub dłużnym.

Jak wyjaśniono w informacji o konkursie na Portalu Funduszy Europejskich dofinansowanie można otrzymać na projekty dotyczące zakupu przez wnioskodawcę usług doradczych i przygotowanie niezbędnej dokumentacji do pozyskania kapitału o charakterze udziałowym na rynkach kapitałowych (GPW, NewConnect, zagraniczne rynki regulowane) lub o charakterze dłużnym poprzez emisję obligacji na rynku Catalyst.

W sumie w puli naboru PARP jest ponad 14,3 mln zł. Z tego 789,3 tys. zł to kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów z woj. mazowieckiego, a ponad 13,5 mln zł – w pozostałych regionach, w tym oczywiście w woj. opolskim.

Jak poinformowano w ogłoszeniach o naborze i regulaminie maksymalne kwoty dofinansowania projektów wynoszą - w zależności od rynku, dla którego przygotowywana jest dokumentacja: 100 tys. zł (rynek NewConnect); 800 tys. zł (rynek GPW);  800 tys. zł (zagraniczne rynki regulowane); 80 tys. zł (rynek Catalyst, wprowadzenie obligacji) oraz 60 tys. zł (rynek Catalyst, wprowadzenie kolejnej emisji obligacji).

Nabór, który podzielono na cztery trzymiesięczne etapy, potrwa od 21 listopada 2016 do 20 listopada 2017. Wnioski o dofinansowanie należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków.

Pieniądze na nabór pochodzić będą z Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020, a dotyczyć działania związanego z finansowaniem innowacyjnej działalności MŚP z wykorzystaniem kapitału podwyższonego ryzyka. Nabór prowadzony będzie w poddziałaniu  3.1.5 „Wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4 Stock”.

Więcej na Portalu Funduszy Europejskich: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/31-Finansowanie-innowacyjnej-dzialalnosci-MSP-z-wykorzystaniem-kapitalu-podwyzszonego-ryzyka-315-Wsparcie-MSP-w-dostepie-do-rynku-kapitalowego-4-Stock-1