Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Wmurowano kamień węgielny pod zakład firmy Gustav Wolf

Wydarzenie
27.10.2017

Około 50 miejsc pracy ma powstać w zakładzie niemieckiej firmy Gustav Wolf, która będzie wytwarzać drut wykorzystywany m.in. w produkcji opon samochodowych. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 27 października w Zimnej Wódce.

Symboliczny kamień i podpisany przez właścicieli firmy Gustav Wolf oraz uczestniczących w uroczystości oficjalnych gości akt erekcyjny wmurowywano przy idących już pełną parą pracach budowlanych. – Nasza firma dynamicznie się rozwija, to będzie jej dziewiąte miejsce produkcyjne na świecie. Ma być znane przede wszystkim z nowoczesnych technologii, a motywem przewodnim tego miejsca ma być Przemysł 4.0 – mówił podczas uroczystości Daniel Wolf, dyrektor w firmie Gustav Wolf.

Dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki Roland Wrzeciono zaznaczył, że dla jednostki takiej, jak OCRG, która zajmuje się nie tylko obsługą działających już w regionie firm, ale też inwestorów poszukujących miejsca na kolejny zakład, każde otwarcie nowego inwestora to powód do dumy i satysfakcji. - Z punktu widzenia gospodarki całego regionu każdy inwestor to wielka wartość. Nie tylko ze względu na tworzone miejsca pracy, ale też przez wzgląd na fakt, iż każda nowa firma, zwłaszcza taka z branży automotive albo z sektorów z nią kooperujących, oznacza transfer wiedzy i nowoczesnych technologii – zaznaczył.

Wrzeciono dodał też, że przykład firm, które w ostatnich dwóch- trzech latach ulokowały się w województwie opolskim pokazuje też, że przedsiębiorstwa te coraz częściej stawiają na budowanie swoich centrów badawczo-rozwojowych na Opolszczyźnie i na tworzenie tu, na miejscu, nowych rozwiązań. - Cieszy nas też, że firmy te skutecznie sięgają po unijne wsparcie na innowacje. Zachęcamy do tego także naszego nowego inwestora – mówił dyrektor OCRG życząc firmie biznesowych sukcesów.

Wszelką pomoc firmie deklarowali zarówno burmistrz Ujazdu Tadeusz Kauch, jak i starosta strzelecki Józef Swaczyna. – Zachęcamy też do inwestycji u nas kolejne firmy. Miejsca tu mamy dość, klimat jest bardzo przyjazny, a mieszkańcy dwujęzyczni, co na pewno jest nie bez znaczenia – przekonywał Swaczyna.

Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek także dodał, że cieszy się, iż na terenach KSSE inwestują tak dynamicznie rozwijające się firmy rodzinne, jak Gustav Wolf. – Nowoczesne technologie, na które zamierza stawiać firma z pewnością oznaczać będą dobre miejsca pracy - uznał.

Gustav Wolf to niemiecka firma, która będzie wytwarzać w Ujeździe drut wykorzystywany m.in. w produkcji opon samochodowych. Rocznie w jej zakładzie w województwie opolskim ma powstawać 30 tys. ton lin stalowych. Firma zamierza utworzyć około 50 miejsc pracy. Wartość całego projektu szacowana na ponad 50 mln zł. Zakład zostanie zbudowany na terenie objętym KSSE. Negocjacje ws. inwestycji firmy Gustav Wolf w gminie Ujazd trwały od stycznia do maja br. Tym, co przekonało inwestora do wyboru Ujazdu był m.in. dostępny rynek wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz planowane i możliwość rozszerzenia rozszerzenie rynku zbytu.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1887 r. Zajmuje się także produkcją drutu oraz lin do wind i dźwigów. Z małej lokalnej fabryki rozwinęło się w międzynarodową korporację, która ma swoje zakłady na terenie sześciu państw, w których zatrudnia ponad 800 osób.