Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

W Krapkowicach wymyślą nowy asfalt

Informacja
12.06.2017

Polska firma Eko-Probud będzie nowym inwestorem na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Krapkowicach zbuduje wytwórnię mas bitumicznych oraz laboratorium, w którym będzie pracować nad nowymi mieszankami asfaltowymi.

Zadeklarowana wartość inwestycji, którą chce zrealizować Eko–Probud, została wyceniona na 3,7 mln zł. Firma, która działa w sektorze MŚP, zamierza zatrudnić ośmiu nowych pracowników. Inwestycja, która powstanie w Krapkowicach, nie skupi się jedynie na nowej wytwórni mas bitumicznych. Powstanie również laboratorium, w którym prowadzone będą prace badawczo - rozwojowe, a także odcinki testowe, na których próbowane będą nowe mieszanki asfaltu.

- Laboratorium będzie nam służyć m.in. do prowadzenia prac badawczych nad nową mieszanką asfaltu, która pozwala na skrócenie drogi hamowania pojazdów, przez co będzie mieć wpływ na bezpieczeństwo podróżnych – powiedział nam Bartosz Szczepanek, właściciel firmy. - Mamy też kilka innych pomysłów na badania. Nasze laboratorium będzie najnowocześniejsze w regionie – dodał.

Inwestycja Eko–Probud powstanie w Krapkowicach w sąsiedztwie autostrady A4. Firma skorzystała również z naboru na innowacje w opolskich przedsiębiorstwach organizowanego przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. W najbliższych dniach ma dojść do podpisania umowy na dotację opiewającą na ponad 6 mln zł.

Firma Eko-Probud Bartosz Szczepanek powstała w 2007 r. na bazie pracowników z długoletnim stażem i doświadczeniem przy budowie i utrzymaniu dróg. Część załogi ma także duże doświadczenie w renowacji obiektów zabytkowych, co jest dodatkową gałęzią w ofercie firmy. Przedsiębiorstwo, które swoją siedzibę ma w Gogolinie, może się poszczycić dobrze wyposażonym parkiem maszynowym. Wszystkie urządzenia spełniają najostrzejsze normy emisji spalin i są komfortowe pod kątem wygodnej pracy kierowców i operatorów.

Firma zajmuje się budową i remontami dróg, zimowym i letnim ich utrzymaniem, robotami inżynieryjnymi oraz ziemnymi. Wykonuje także kanalizacje deszczowe oraz sanitarne.

Eko–Probud jest kolejnym inwestorem, który w 2017 r. otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach objętych funkcjonowaniem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a położonych w województwie opolskim. Wcześniej takie zezwolenia otrzymały i wkrótce rozpoczną budowę swoich zakładów, takie firmy jak Bito Technika Magazynowa w Ujeździe, czy niemiecki Hengst w Gogolinie. W najbliższych tygodniach spodziewane są rozstrzygnięcia kolejnych postępowań dotyczących udzielenia zezwolenia na działalność w SSE na terenie województwa opolskiego.

Źródło: Newsletter Klubu 150