Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

W biznesie i w sporcie najważniejsza jest drużyna

Wydarzenie
16.08.2017

Budowanie zespołu i zarządzanie zaangażowaniem pracowników to tematy warsztatów, które będą towarzyszyć IV Turniejowi Piłki Nożnej Opolskich Firm o Puchar Marszałka Woj. Opolskiego. Obydwa wydarzenia mają integrować środowisko opolskich przedsiębiorców poprzez sport.


Warsztaty i turniej odbędą się 16 września na stadionie MKS-u Kluczbork. Organizuje je podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).

- Zagadnienia, które będą poruszane w trakcie warsztatów, dobraliśmy zgodnie z zainteresowaniami opolskich przedsiębiorców – wyjaśnia Iwona Święch-Olender, kierownik Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającego przy OCRG. - Z ankiety przeprowadzonej w trakcie ostatniego spotkania Klubu Dyrektorów HR wynikało, że firmy bardzo interesuje właśnie temat motywacji pracowników. A to wiąże się z pracą zespołową.

- Piłka nożna jest bez wątpienia grą zespołową. Na boisku musi grać team, podobnie jak w biznesie. Tylko zgrana drużyna, której członkowie znają swoje role i są zmotywowani do gry, jest w stanie osiągnąć sukces. Stąd pomysł, by organizowany przez nas turniej piłkarski połączyć właśnie z taką tematyką warsztatów – tłumaczy dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

Warsztaty kierowane są do kadry menadżerskiej i właścicieli firm. Prowadzone będą równolegle do rozgrywek turniejowych. Rozpoczną się o godz. 10.30 i potrwają do 13, tak by ich uczestnicy zdążyli przenieść się na boisko i zobaczyć finały rozgrywek. Zakończono już przyjmowanie zgłoszeń drużyn piłkarskich. Do 8 września przyjmowane są natomiast na adres m.moj@ocrg.opolskie.pl zgłoszenia na warsztaty.

Turniej piłkarski i warsztaty dla firm odbywać się będą już po raz czwarty. - Nie ma milszego widoku dla marszałka województwa, który z wykształcenia jest trenerem piłki nożnej, niż zobaczyć, że tyle osób w regionie chce grać w piłkę – mówił podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Podkreślał też, że cieszy go, iż służącemu integracji środowiska biznesowego w regionie turniejowi towarzyszy ciekawe spotkanie, które podnosi wiedzę i uzupełnia kompetencje dotyczące zarządzania ludźmi. – Staramy się, by nasza oferta kierowana do firm m.in. poprzez działania OCRG była kompleksowa i nie ograniczała się tylko do sprawnego dzielenia unijnych dotacji oraz profesjonalnej obsługi inwestorów, ale też służyła integracji środowiska i wychodziła naprzeciw potrzebom przedsiębiorców – tłumaczy marszałek Andrzej Buła.

Jednym z prelegentów podczas warsztatów w Kluczborku będzie Maciej Sasin, trener, coach, konsultant rozwoju organizacji, który pracował m.in. w grupie dilerskiej Audi. Podczas swojego warsztatu podpowie np. jak sprawić, by pracownicy dawali z siebie więcej oraz jakie są dobre praktyki w budowaniu zaangażowania pracowników.

W tegorocznej edycji turnieju piłkarskiego na stadionie MKS-u Kluczbork walczyć będzie dwadzieścia drużyn. Tytułu bronić będzie drużyna Chespy z Krapkowic, którą z pewnością pokonać spróbuje drugi w ub. roku zespół Narzędziowni Pszenica. Prócz tego swoje drużyny wystawiają w turnieju m.in. Grupa Azoty ZAK SA, Marcegaglia, Neapco, Browar Namysłów, Multiserwis, Adamietz, IFA Rotorion, FM Logistic czy Kelvion.