Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Unijne wsparcie na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych

Nabór
22.08.2016
Obraz moerschy z Pixabay
Obraz moerschy z Pixabay

Konkurs na dofinansowanie przeznaczone na badania przemysłowe i eksperymentalne, prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe dla firm z całej Polski przeprowadza Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

 

Konkurs ogłoszony został w ramach Programu Inteligentny Rozwój na lata 2014 – 2020. Unijne wsparcie udzielane w tym naborze ma służyć prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski od 16 sierpnia do 30 września do godz. 16.00.

O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorstwa albo konsorcja przedsiębiorstw. Jak zaznaczono w regulaminie konkursu - dofinansowanie na konkretny projekt może zostać udzielone pod warunkiem, że firma lub konsorcjum zobowiąże się do wdrożenia wyników projektu.

Wdrożenie to może być rozumianego jako wprowadzenie wyników badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych albo eksperymentalnych prac rozwojowych do własnej działalności gospodarczej i rozpoczęcie produkcji lub świadczenia usług na bazie uzyskanych wyników projektu albo np. jako udzielenie licencji - na zasadach rynkowych - na korzystanie z przysługujących wnioskodawcy lub konsorcjantom praw do wyników badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych w działalności gospodarczej prowadzonej przez innego przedsiębiorcę.

Wdrożenie wyników projektów może być także rozumiane jako np. sprzedaż - także na zasadach rynkowych - praw do wyników badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych dla wprowadzenia ich do działalności gospodarczej innego przedsiębiorcy, spoza konsorcjum.

W puli ogłoszonego przez NCBR naboru jest 196 mln zł dla firm z całej Polski, także z Opolszczyzny. Minimalna wartość tzw. kosztów kwalifikowanych projektu dofinansowanego w ramach tego konkursu to 1 mln zł, a maksymalna - 65 mln zł.

Wniosek o dofinansowanie projektu trzeba składać wyłącznie w wersji elektronicznej. Ogłoszenie wyników ma nastąpić do 90 dni od zamknięcia naboru wniosków.

Więcej na stronie: https://www.poir.gov.pl/nabory/12-sektorowe-programy-br-8/