Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Unijne pieniądze na nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne w firmie

Nabór
29.07.2016

Informatyczne systemy obsługi klientów działające zarówno w firmie, jak i między przedsiębiorcą a jego klientem czy systemy informatyczne i komunikacyjne usprawniające działalność firm – pieniądze z UE na tego typu inwestycje dostępne są dla opolskich przedsiębiorców w najnowszym naborze ogłoszonym przez OCRG.

 

Nabór ten został właśnie ogłoszony. Skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Dotyczy tzw. wsparcia technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach. W puli dla opolskich firm jest tym razem 17,4 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Opolskiego na lata 2014-2020. Wnioski w ramach naboru będzie można składać od 12 do 19 września.

Zastępca dyrektora OCRG ds. Wyboru Projektów, Informacji i Promocji Małgorzata Adamska, pytana o to, na jakiego typu przedsięwzięcia będzie można wykorzystać dofinansowanie w ramach tego naboru podała dla przykładu, że np. na systemy elektronicznej rezerwacji miejsc w hotelach czy mobilne aplikacje usprawniające lub poszerzające zakres działalności firm.

„Dofinansowanie w ramach tego naboru będzie też można uzyskać na zakup koniecznego do obsługi tworzonych systemów teleinformatycznych sprzętu - komputerów, serwerów czy oprogramowania” – dodała Małgorzata Adamska.

Dyrektor OCRG Roland Wrzeciono sprecyzował, że główne typy przedsięwzięć, które będą mogły być realizowane w ramach tego naboru, dotyczyć mają: wsparcia - w oparciu o nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne - rozwoju współpracy między przedsiębiorstwami; wsparcia informatyzacji wewnętrznej przedsiębiorstw; wykorzystania najnowszych osiągnięć technologicznych i organizacyjnych dla unowocześnienia i usprawnienia bieżącej działalności firm czy wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w relacjach pomiędzy przedsiębiorcą a klientem.

Dodatkowe preferencje będą mieć w tym naborze inwestycje dotyczące tzw. inteligentnych specjalizacji regionu, wskazanych w Regionalnej Strategii Innowacji Woj. Opolskiego do 2020 r., a także przedsiębiorstwa ekologiczne oraz inwestycje ekologiczne.

Warto też dodać, że minimalna kwota dofinansowania projektu w tym naborze może wynieść 100 tys. zł, a maksymalna – milion złotych. Okres realizacji projektu nie może być dłuższy niż dwa lata. W zależności od wielkości firmy może ona liczyć na dofinansowanie w wysokości od 45 do 70 proc. wartości tzw. kosztów kwalifikowanych projektu. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu to marzec 2017 r.

Nabór na wsparcie technologii informacyjno-komunikacyjnych to nie ostatnie rozdanie unijnego wsparcia dla przedsiębiorców w tym roku w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Łącznie we wszystkich ogłaszanych w tym roku przez OCRG naborach do rozdysponowania wśród opolskich firm będzie 260 mln zł.