Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Unijne dofinansowanie w PARP na wsparcie wdrożeń

Konkurs
27.07.2016
euro1
euro1

Unijne wsparcie na realizację projektów dotyczących wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych przez firmy lub na ich zlecenie można pozyskać za pośrednictwem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wnioski o dofinansowanie można składać do 31 sierpnia.

 

Wnioski w ramach tego konkursu mogą składać mikroprzedsiębiorcy, a także małe i średnie firmy. Jak informuje PARP w swoich materiałach - dofinansowanie pozyskane tą drogą może być przeznaczone na realizację projektów dotyczących wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych przez wnioskodawcę – czyli firmę - samodzielnie albo wdrożenie wyników prac wykonanych na zlecenie tej firmy. Celem tych badań ma być wprowadzenie na rynek nowych albo znacznie ulepszonych produktów, wyrobów czy usług.

W informacji o naborze podano, że w ramach projektów dofinansowane mogą być wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe. Maksymalna wartość dofinansowania to 20 mln zł, w tym na eksperymentalne prace rozwojowe można przeznaczyć 450 tys. zł, a na usługi doradcze 500 tys. zł.

Ogólna kwota przeznaczona przez PARP na dofinansowanie projektów w ramach tego konkursu w województwie mazowieckim to 99 mln 460 tys. zł, a w pozostałych regionach 900 mln 540 tys. zł.

Zainteresowane pozyskaniem unijnego wsparcia z tej puli firmy mogą składać wnioski do Polskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa) do 31 sierpnia do godz. 16.00. Wniosek o dofinansowanie projektu należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków dostępnego na stronie internetowej PARP.

Konkurs ma na celu dofinansowanie projektów dotyczących Działania 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” - Poddziałania 3.2.1 „Badania na rynek” realizowanych w ramach III Osi priorytetowej: „Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach" z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020.

Ewentualne pytania o nabór można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej PARP w zakładce Centrum Pomocy PARP lub na adres poczty elektronicznej: info@parp.gov.pl lub telefonicznie pod numerami 22 432 89 91 93.