Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

UFI Filters już buduje w Opolu

Przedsiębiorcy
23.10.2017

Przy ul. Północnej w Opolu rozpoczęła się budowa kolejnej fabryki. Kosztem 40 mln zł powstaje tam nowy zakład włoskiego inwestora - UFI Filters. Będą w nim produkowane filtry do samochodów.

Nowa fabryka będzie się mieścić na terenie objętym działaniem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład powstaje w sąsiedztwie fabryki IAC, która zostanie oficjalnie oddana do użytku pod koniec października br.

Zakład ma dać pracę co najmniej 100 osobom. Powierzchnia hali to ponad 10 tys. m kw. Będą w niej produkowane filtry (oleju napędowego, paliwa, powietrza) dla montowni samochodów oraz części zamienne. Filtry wytwarzane przez UFI Filters są wykorzystywane we wszystkich markach samochodów jakie poruszają się po naszych drogach. Są to np.: BMW, Fiat, Ford, GM, Hyundai-KIA, Mercedes Benz, PSA, Nissan-Renault, Volkswagen, Lamborghini, Porsche, MAN, Scania czy nawet Husquarna.

Co ciekawe od 35 lat włoska firma jest również dostawcą filtrów dla teamów ścigających się w Formule 1. Z ich produktów korzystają m.in. zespoły Sauber F1, Toro Rosso F1, Williams czy Ferrari. Używają ich również stajnie konkurujące w wyścigach samochodowych (Audi, Maserati, Aston Martin) czy motocyklowych (Ducati Moto, Aprilia).

Włosi błyskawicznie podjęli decyzję o budowie zakładu w Opolu. 13 kwietnia br. przedstawiciele m.in. Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającego przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki spotkali się pierwszy raz z inwestorami. Przedstawiciele włoskiego inwestora już 21 kwietnia br. podjęli pozytywną decyzję o tym, że ulokują nową fabrykę w stolicy Opolszczyzny.

Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz, która przy ul. Północnej w Opolu zbudowała m.in. zakład chińskiego koncernu Hongbo, a obecnie stawia trzeci obiekt dla ifm ecolink.

Fabryka UFI Filters będzie częścią CTPark Opole, który powstaje za sprawą firmy deweloperskiej CTP. Będzie to pierwszy etap inwestycji Włochów, którzy już teraz mają w planach powiększenie zakładu.

- W Opolu pod dachem znajdzie się 7 tys. mkw powierzchni. To inwestycja z gwarancją rozbudowy do 12 tys. mkw, która to powinna zostać zrealizowana do 36 miesięcy od uruchomienia pierwszego etapu produkcji – powiedział nam Piotr Klank, dyrektor regionalny CTP Invest Poland.

Źródło: Newsletter Klubu 150