Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

To jest baza, w której warto być

Informacja
06.09.2017
Obraz Gerd Altmann z Pixabay
Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Firmy doradcze i szkoleniowe z Opolszczyzny, które zostaną wpisane do ogólnopolskiej Bazy Usług Rozwojowych, już wkrótce będą mogły szkolić mikro, małych i średnich przedsiębiorców z wykorzystaniem unijnego wsparcia. Zachęcamy więc do wpisywania się firm z regionu do tej bazy!

Już od przyszłego roku opolscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z unijnego wsparcia na szkolenia czy doradztwo dla siebie i swoich pracowników. Pieniądze na ten cel zarezerwowane są w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego, w Działaniu 7.5.

W ramach tego działania oferowane będzie wsparcie szkoleniowe i doradcze skierowane do mikro, małych i średnich przedsiębiorców z woj. opolskiego oraz ich pracowników. Dofinansowanie dla jednej firmy w ramach tego działania może wynieść do 12 tys. zł - w przypadku mikroprzedsiębiorstw; do 24 tys. zł - w przypadku firm małych i do 48 tys. zł - w przypadku firm średnich.

- Mamy nadzieję, że te pieniądze posłużą naszym przedsiębiorcom do podniesienia kwalifikacji pracowników, a przez to do poprawy konkurencyjności ich firm – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Przedsiębiorca, który z unijnego wsparcia zechce skorzystać, będzie jednak musiał firmę szkolącą wybrać z ogólnopolskiej Bazy Usług Rozwojowych. – Będzie to mogła być firma z Opolszczyzny albo z innego regionu – wyjaśnia Dariusz Mazurczak, wicedyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki ds. rozwoju gospodarczego. – Zachęcamy więc opolskie firmy doradcze i szkolące, by wpisywały się do Bazy, i by jak najwięcej takich firm mogło mieć ofertę dla naszych przedsiębiorców.

Baza Usług Rozwojowych (BUR) jest kontynuacją ogólnopolskiej wyszukiwarki www.inwestycjawkadry.pl, prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Przez minione 10 lat umieszczono w niej pół miliona ofert szkoleniowych, z których skorzystało ok. 250 tys. osób. Jak zaznacza PARP w zakładce dotyczącej BUR - dzięki niej firmy szkoleniowe i doradcze zyskują bezpłatną możliwość zaprezentowania swojej oferty, a małe i średnie firmy mogą w niej znaleźć lub zamówić szkolenia, doradztwo, coaching itd. z dofinansowaniem z funduszy europejskich.

Co ważne - korzystanie z Bazy Usług Rozwojowych jest całkowicie bezpłatne - zarówno dla firm świadczących usługi rozwojowe, jak i przedsiębiorców czy osób poszukujących takich ofert. Można w niej znaleźć oferty szkoleń z zakresu np. finansów, administracji i organizacji, logistyki, marketingu, prawa, zarządzania zasobami ludzkimi czy funduszami unijnymi. Swoją ofertę prezentują w niej także firmy z woj. opolskiego, np. oferujące kursy dla spawaczy, kursy obsługi MS Excel, kursy z zakresu zarządzania, negocjacji, prawa pracy, kursy operatorów wózków i inne.

- Ale wiemy, że takich firm może być znacznie więcej, a przez to opolska oferta dla naszych przedsiębiorców może być bogatsza – podkreśla Dariusz Mazurczak. Zaznacza, że firmy, które chciałyby oferować szkolenia z unijnym wsparciem, muszą legitymować się ściśle określonymi certyfikatami, których wymaga PARP. Ich aktualna lista znajduje się na stronie PARP.

Zainteresowani Bazą użytkownicy mogą skorzystać z telefonicznej pomocy konsultantów pod nr 801 808 108. Dla przedsiębiorców, świadczących usługi doradcze czy szkoleniowe, przydatne natomiast będą następujące linki:

https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/baza-wiedzy/lista-certyfikatow-akredytacji