Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Styria, region znany z inwestycji w innowacje

Spotkanie
14.10.2016

Udział w Polsko-Austriackim Forum Współpracy oraz spotkania w kilku nowoczesnych firmach czy konsorcjach firm działających np. w branży związanej z odnawialnymi źródłami energii, automatyką, maszynami rolniczymi czy systemami irygacyjnymi – to cel wyjazdu do Styrii zorganizowanego przez OCRG.

Wyjazd odbywa się w dniach 12-14 października. Biorą w nim udział zarówno przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu z województwa opolskiego, jak i zaproszone przez nie firmy z branży IT czy firmy zajmujące się innowacyjnymi technologiami.

„Styria to jeden z najbardziej inwestujących w innowacje regionów w Europie. Wielkość nakładów przeznaczanych na badania i rozwój sprawia, że dynamicznie rozwijają się tam nowoczesne technologie. Stąd taki dobór uczestników wyjazdu” – relacjonuje Roland Kulig z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

W programie wyjazdu są m.in. wizyty w firmach zajmujących się technologiami związanymi z odnawialnymi źródłami energii, energooszczędnymi systemami grzewczymi, systemami irygacyjnymi i maszynami rolniczymi, ale też np. wizyta w konsorcjum firm świadczących usługi instalacyjne, w parku technologicznym działającym na rzecz branży automotive czy udział w prezentacji systemów sterowania i automatyki.

Co warte podkreślenia - w trakcie wizyty w firmie Bauer w Voitsberg, zajmującej się właśnie systemami irygacyjnymi oraz maszynami rolniczymi, planowane jest też spotkanie z praktykantami z Opola odbywającymi w tym przedsiębiorstwie staż.

Uczestnicy wyjazdu do Styrii wezmą tam również udział w Polsko- Austriackim Forum Współpracy, na którym odbędzie się prezentacja województwa opolskiego pod kątem możliwości kooperacyjnych, eksportowych i inwestycyjnych; podsumowanie dotychczasowej współpracy pomiędzy Opolszczyzną i Styrią oraz omówienie dalszych możliwych form współpracy pomiędzy obydwoma regionami w obszarze np. rozwoju eksportu, kooperacji biznesowej, obsługi inwestorów oraz współpracy projektowej. Podczas wizyty  zaplanowano także bezpośrednie rozmowy kooperacyjne B2B pomiędzy firmami z Polski i Austrii

Wyjazd realizowany jest w  ramach projektu „Kooperacyjne Opolskie – profesjonalne otoczenie biznesu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach działania dotyczącego wzmocnienia otoczenia biznesu. Dofinansowany został z puli Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020.