Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Spotkania informacyjne ws. naboru na rozwiązania teleinformatyczne

Spotkanie
19.02.2018
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Opole, Namysłów, Prudnik, Grodków i Głubczyce – w tych miastach w najbliższym czasie odbędą się spotkania dla firm, które chcą dostać unijne dotacje w naborze na nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne.

Jest o co walczyć, bo firma, która złoży wniosek, może dostać od 100 tys. zł do nawet 500 tys. zł. Dotacje można pozyskać np. na informatyczne systemy obsługi klientów czy systemy informatyczne i komunikacyjne usprawniające działalność przedsiębiorstw.

Kalendarium spotkań poświęconych temu naborowi, które organizuje sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim wraz z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu, wygląda tak:

  • 23 lutego, godz. 12.00, w sali konferencyjnej (I piętro) Starostwa Powiatowego w Brzegu,  ul. Wyszyńskiego 23  –  formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 lutego.
  • 23 lutego, godz. 12.00, w sali nr 4 Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych w Nysie, ul. Obrońców Tobruku 5 –  formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 lutego.
  • 26 lutego, godz. 12:00 w Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Kędzierzyn-Koźle, ul. Damrota 30 – formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 lutego.
  • 27 lutego, godz. 12:00, w sali konferencyjnej (III piętro) Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu, ul. Krakowska 38 formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 lutego.
  • 2 marca, godz. 12.00, w sali konferencyjnej (I piętro) Starostwa Powiatowego w Namysłowie,  Plac Wolności 1  – formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 1marca.
  • 2 marca, godz. 11.00, w sali konferencyjnej  Starostwa Powiatowego w Prudniku, ul. Kościuszki 76a  – formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 4 marca.
  • 5 marca, godz.12.00, w sali konferencyjnej (I piętro) Urzędu Miejskiego w Grodkowie, ul. Warszawska 29, – formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 4 marca.
  • 8 marca, godz. 12:15, w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Głubczycach, ul. Kochanowskiego 15, formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 7 marca.

Przypomnijmy, że nabór, w ramach którego przedsiębiorcy mogą się starać o unijne pieniądze, ogłosiło w ostatnim czasie podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). – To już drugi taki nabór. Pierwszy cieszył się ogromnym zainteresowaniem, przedsiębiorcy złożyli w nim aż 127 wniosków o dofinansowanie, najwięcej ze wszystkich dotychczasowych naborów – relacjonuje dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

Zdaniem marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły to dowód na to, że opolskie firmy chcą się rozwijać. – Wyniki poprzedniego naboru i wybrane do dofinansowania projekty pokazują też, że w firmach z naszego regionu tkwi duży potencjał dotyczący wprowadzania nowinek – podkreśla Andrzej Buła.

Zgodnie z regulaminem wprowadzane w ramach naboru nowinki teleinformatyczne mogą dotyczyć rozwoju współpracy między przedsiębiorstwami; służyć wsparciu procesów informatyzacji wewnętrznej przedsiębiorstw i wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych oraz organizacyjnych dla wprowadzenia procesów modernizacyjnych wspomagających bieżącą działalność firm czy wykorzystaniu takich nowinek w relacjach między przedsiębiorcą, a klientem.

W puli dla firm z woj. opolskiego w ogłoszonym właśnie naborze jest 10 mln zł. O pieniądze mogą się starać mikro, małe i średnie firmy z regionu. Wnioski będzie można składać od 19 marca do 26 marca elektronicznie i w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki (Opole, ul. Krakowska 38). OCRG planuje rozstrzygnięcie naboru na wrzesień tego roku.

Więcej informacji o spotkaniach i formularze zgłoszeniowe znajdują się tu: https://rpo.opolskie.pl/?p=28116