Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Są pieniądze na zakładanie firm

Informacja
13.02.2017
Obraz Steve Buissinne z Pixabay
Obraz Steve Buissinne z Pixabay

Od 27 lutego do 10 marca Opolska Izba Gospodarcza (OIG) będzie przyjmować wnioski o dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej w ramach projektu „Biorę los w swoje ręce i zostaję przedsiębiorcą”.

Osoby, które chcą założyć firmę, będą mogły dostać w ramach tego projektu 25 tys. zł dotacji oraz wsparcie pomostowe w wysokości 1 tys. zł miesięcznie przez okres od 6 do 12 miesięcy. Pieniądze te muszą zostać przeznaczone na utrzymanie firmy. W ramach projektu wsparcie może otrzymać 50 osób.

Dodatkowo przyszli przedsiębiorcy mogą uzyskać w OIG bezpłatne szkolenie z zakresu księgowości, sporządzania biznes planu, prowadzenia firmy, prawa, jak również bezpłatne doradztwo związane z przygotowaniem wniosku oraz wsparcie biznesowe na etapie prowadzenia firmy.

Jak informuje OIG z projektu mogą skorzystać osoby, które: ukończyły 30 lat życia i są bez zatrudnienia (mogą, ale nie muszą być zarejestrowana w urzędzie pracy); mogą to być też rolnicy mający poniżej 2 ha przeliczeniowych. Poza tym o wsparcie mogą ubiegać się tylko osoby mieszkające w województwie opolskim i takie, które przez ostatnich 12 miesięcy nie prowadziły własnej firmy. Preferowani będą ci, którzy znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy.

Wszelkie informacje, w tym regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne, dostępne są na stronie internetowej Opolskiej Izby Gospodarczej. Informacje na temat projektu uzyskać można również osobiście w siedzibie OIG przy ul. Krakowskiej 39 w Opolu. Osoba do kontaktu: Martyna Mrukot – Kostrzycka, kierownik projektu, tel. 77 441 76 68 lub 77 441 76 69, e-mail: m.mrukot-kostrzycka@oig.opole.pl

Opolska Izba Gospodarcza to, obok Izby Gospodarczej "Śląsk" i Loży Opolskiej BCC, partner OCRG w ramach porozumienia instytucji otoczenia biznesu w województwie opolskim.