Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Są pieniądze na staże dla niepełnosprawnych oraz na szkolenia

Informacja
25.01.2018
Obraz Gerd Altmann z Pixabay
Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Trwa rekrutacja do ostatniej edycji Opolskiego Programu Stażowego. Na osoby w wieku 15-29 lat czeka 40 miejsc: 10 przeznaczonych na staże dla osób niepełnosprawnych i trzydzieści na szkolenia.

- Nasza oferta jest kierowana do tzw. młodzieży NEET, czyli osób nieuczących się, do 30. roku życia, które pozostają bez zatrudnienia i mieszkają na terenie województwa opolskiego. Staże są tym razem przeznaczone wyłącznie dla osób niepełnosprawnych, pozostałe osoby mogą skorzystać z oferty szkoleniowej - mówi Michał Durzyński z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.
Na uczestników programu czekają staże trwające do trzech miesięcy oraz stypendium w wysokości 1400 zł netto. Mogą również liczyć na zwrot kosztów dojazdu w wysokości do 250 zł miesięcznie. W przypadku szkoleń refundacja wynosi 3000 zł. Warunkiem udzielenia zgody na odbycie szkolenia jest egzamin zewnętrzny po jego ukończeniu. Osoba zainteresowana szkoleniem sama określa jego tematykę, a jego organizator musi figurować w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych: http://stor.praca.gov.pl/portal/#/ris
Staże będą realizowane do końca maja br. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki do końca lutego. Szczegółowe informacje są udzielane pod numerami telefonów: 77 403 36 04 lub 77 403 36 06 oraz adresem e-mail: staze@ocrg.opolskie.pl
Celem Opolskiego Programu Stażowego jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych absolwentów, a także związanie lokalnych przedsiębiorców z młodymi pracownikami poprzez tworzenie nowych miejsc pracy w regionie. Program jest realizowany od 2014 r.
- Każda z edycji cieszyła się dużym zainteresowaniem. W stażach oferowanych w ramach projektu wzięło udział łącznie ok. 600 osób, z czego ponad 200 w ostatniej edycji programu. Z naszych danych wynika, że 65-70 proc. z nich w ciągu trzech miesięcy od zakończenia udziału w projekcie podjęła zatrudnienie - dodaje Michał Durzyński.
Projekt Opolski Program Stażowy realizowany jest przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 -2020, Oś Priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działania 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy projekty konkursowe, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.