Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Są kolejne miejsca w Opolskim Programie Stażowym!

Informacja
11.05.2017
staze_m
staze_m

W kolejnym już naborze do programu stażowego realizowanego przez OCRG do rozdysponowania jest 56 miejsc stażowych i 20 miejsc na szkolenia. Rekrutacja już ruszyła. Program skierowany jest do absolwentów szkół wyższych, zawodowych i ponadgimnazjalnych z woj. opolskiego.

- Program ten, obok projektów dotyczących wsparcia szkolnictwa zawodowego czy klas patronackich tworzonych przez firmy, jest elementem służącym wiązaniu młodych ludzi z lokalnymi przedsiębiorstwami i rynkiem pracy. Mamy nadzieję, że takie właśnie działania pozytywnie wpłyną na bilans migracji w regionie – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach naboru staże w ramach projektu mogą trwać od 3 do 6 miesięcy. Mogą się o nie ubiegać absolwenci szkół wyższych, zawodowych i ponadgimnazjalnych z woj. opolskiego. Stażyści dostawać będą miesięczne stypendium w wysokości 1401,32 zł na rękę. Mogą też liczyć na dofinansowanie do dojazdów w wysokości 250 zł na miesiąc, a dofinansowanie na szkolenie może wynieść do 3 000,00 zł na osobę.

Osoby, które chcą ubiegać się o staż powinny pobrać odpowiednie dokumenty ze strony internetowej OCRG - w menu wybrać zakładkę „Projekty”, a następnie w „Aktualnych projektach” wejść w zakładkę „Opolski Program Stażowy 2016” oznaczoną szarą wersją logo projektu. Dokumenty można wysłać pocztą lub złożyć osobiście w siedzibie OCRG w Opolu (ul. Krakowska 38).

Poprzednie edycje Opolskiego Programu Stażowego pokazały, że jest on skutecznym sposobem dla młodych osób na znalezienie pracy. - W sumie w kolejnych jego odsłonach, które trwają od początku 2014, wzięło już udział około 600 osób. 65 procent z nich w ciągu trzech miesięcy od zakończenia stażu znalazło zatrudnienie – wylicza koordynator projektu Michał Durzyński z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

- Bardzo duże zainteresowanie naszymi stażami oraz ich wysoka skuteczność jeśli chodzi o pomoc w znajdowaniu się młodym ludziom na rynku pracy spowodowały, że zdecydowaliśmy się kontynuować ten projekt w ostatnich latach – podkreśla dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

Realizowany przez OCRG Opolski Program Stażowy kierowany jest do osób do 29 roku życia, pozostających bez zatrudnienia, w tym bezrobotnych. Finansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Pula pieniędzy przyznanych OCRG to ok. 2,5 mln zł. Jego celem jest przede wszystkim pomoc absolwentom różnych typów szkół w znalezieniu się na rynku pracy.