Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Ruszyły nabory dla firm w LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór

Nabór
25.10.2016
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Nabory na wsparcie działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, zwiększenie innowacyjności podmiotów gospodarczych na obszarach wiejskich czy rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej ogłosiła Lokalna Grupa Działania (LGD) Nyskie Księstwo Jezior i Gór.

Nabór na wsparcie działalności gospodarczej na obszarach wiejskich ma na celu poprawę dostępu do pozarolniczej działalności zarobkowej. Pomoc w ramach tego naboru może być przyznana na rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim: podejmowanie działalności gospodarczej; tworzenie lub rozwój inkubatorów przetwórstwa lokalnego produktów rolnych będących przedsiębiorstwami spożywczymi czy rozwijanie działalności gospodarczej − w tym podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie.

Jak poinformowała Lokalna Grupa Działania Nyskie Księstwo Jezior i Gór w ogłoszeniu o tym naborze - na podejmowanie działalności gospodarczej, w tym podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie, przewidziana została premia w wysokości 80 tys. zł.

Natomiast w przypadku działań dotyczących tworzenia lub rozwoju inkubatorów przetwórstwa lokalnego oraz rozwijania działalności gospodarczej - w tym podnoszenie kompetencji, przewidziano refundację maksymalnie 65 lub 70 proc. kosztów kwalifikowalnych (ale do kwoty nie większej niż 300 tys. zł).

Wnioski w tym naborze można składać od 31 października do 14 listopada. Wysokość dostępnych w nim środków to 1,4 mln zł.

W tym samym terminie i na podobne działania można też składać wnioski w drugim z ogłoszonych naborów: na zwiększenie innowacyjności podmiotów gospodarczych na obszarach wiejskich. Pula dostępnych w nim pieniędzy na wsparcie to 400 tys. zł.

Przedsiębiorcy mogą też ubiegać się o wsparcie w naborze na rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej. W jego puli jest 500 tys. zł. Celem tego naboru jest zapewnienie nowoczesnych usług oraz atrakcyjnej oferty turystyczno-kulturalnej, a także zwiększenie atrakcyjności oferty turystycznej terenów Nyskiego Księstwa Jezior i Gór. Należy jednak pamiętać, że pomoc w tym naborze można pozyskać tylko na budowę czy przebudowę ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej czy rekreacyjnej.

Szczegóły dotyczące naborów - na stronie LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór: http://ksiestwo.nysa.pl/ogloszenia-o-naborach/

LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór obejmuje gminy: Nysa, Otmuchów, Głuchołazy, Korfantów, Łambinowice, Pakosławice, Skoroszyce, Kamiennik i Paczków.