Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Ruszyła budowa nowej hali ifm ecolink

Przedsiębiorcy
11.08.2017

ifm ecolink to pierwsza fabryka, która powstała w opolskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Cały czas dynamicznie się rozwija o czym świadczy chociażby rozpoczęta budowa trzeciego już obiektu.


Firma ifm ecolink pojawiła się w opolskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w 2011 r. i zbudowała halę produkcyjną, w której wytwarzane są urządzenia niezbędne w automatyce przemysłowej: okablowanie i czujniki. Już wówczas przedstawiciele niemieckiego koncernu przekonywali, że Opole jest dla nich ważnym miejscem z punktu widzenia rozwoju firmy.

Następnie rozpoczęto budowę Centrum Badań i Rozwoju, które oddano do użytku w 2016 r. Pracę ma w nim znaleźć nawet 100 inżynierów. Na potrzeby ifm są oni kształceni przez Politechnikę Opolską. Firma ściśle współpracuje z uczelnią, przekazując jej m.in. sprzęt do kształcenia studentów. Wkrótce zostanie też otwarta specjalna sala ifm w jednym z budynków uczelni na kampusie przy ul. Prószkowskiej. To pokazuje, że firma w Opolu dywersyfikuje swoją działalność, prowadząc nie tylko produkcję, ale również opracowując i wdrażając nowe produkty.

Teraz rozpoczyna się budowa trzeciego już obiektu, który będzie halą produkcyjną. Inwestycja ma kosztować co najmniej 13 mln zł. Na budowie stoją już koparki i sprzęt budowlany, który wykonuje pierwsze prace ziemne. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz ze Strzelec Opolskich. Obiekt będzie miał 4 tys. m.kw. powierzchni i ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Po oddaniu do użytku nowej hali firma będzie mogła w niej zatrudnić, co najmniej 50 kolejnych osób. Do tej pory w ifm pracę znalazło już ponad 450 osób.

Źródło: Newsletter Klubu 150