Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Ruszył cykl spotkań OPOLSKIE DLA BIZNESU

Spotkanie
19.03.2018

Jakie dotacje dla firm są jeszcze do wzięcia? Gdzie znaleźć unijne pożyczki bez opłat i prowizji? Ile pieniędzy jest do wzięcia na przeszkolenie pracowników? Tego wszystkiego dowiedzieć się można na spotkaniach z cyklu „Opolskie dla biznesu”.

Cykl kierowany jest do przedsiębiorców z regionu. Ruszył 19 marca w Opolu i potrwa do końca kwietnia. Spotkania odbędą się we wszystkich miastach powiatowych Opolszczyzny. Najbliższe odbędzie się już 23 marca w Namysłowie, Dlaczego warto na nich być?

- Bo każde takie spotkanie zastąpi kilka innych! Dzięki temu przedsiębiorcy w jednym miejscu, w pigułce, dostaną kompleksową wiedzę o możliwym do pozyskania wsparciu przede wszystkim w regionie, ale też w kraju, a także o zmianach w przepisach podatkowych – mówi Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, które spotkania organizuje.

Celem cyklu „Opolskie dla biznesu” jest przede wszystkim zaprezentowanie firmom z Opolszczyzny pełnej oferty unijnego wsparcia, jakie mogą dostać od jednostek podlegających samorządowi województwa.

– A ta oferta jest naprawdę duża: dotacje, pożyczki, poręczenia, wsparcie na szkolenia czy doradztwo. Chcemy, by przedsiębiorcy wiedzieli, gdzie i po co mogą sięgnąć – mówi marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła.

O wsparciu podczas spotkań mówią szefowie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki i Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Przy okazji dostarczana jest dodatkowa porcja wiedzy: naczelnik Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu wskazuje na zmiany w prawie podatkowym, jakie miały miejsce w ostatnim czasie, a ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – o unijnych pieniądzach możliwych do pozyskania w naborach krajowych.

Spotkaniom towarzyszy Giełda Produktów Województwa Opolskiego dla Firm, podczas której na specjalnych stoiskach można zapytać o szczegóły przedstawicieli instytucji oferujących poszczególne produkty. Można się na niej dowiedzieć np. gdzie dostać pożyczki bez prowizji i opłat, czasem nawet zerowo oprocentowane, sfinansowane z unijnej puli woj. opolskiego.

Cykl spotkań „Opolskie dla biznesu” współorganizują Opolska Izba Gospodarcza, Izba Gospodarcza Śląski i Loża Opolska BCC.

KALENDARZ KOLEJNYCH SPOTKAŃ

23 marca – Namysłów (sala Urzędu Miejskiego, ul. Dubois 3)

27 marca – Brzeg (Muzeum Piastów Śląskich, Pl. Zamkowy)

29 marca – Nysa (Aula PWSZ, ul. Obrońców Tobruku 5)

4 kwietnia – Kluczbork (Starostwo Powiatowe, ul. Katowicka 1, sala konferencyjna)

6 kwietnia – Olesno (Starostwa Powiatowe, ul. Pieloka 21, sala obrad)

10 kwietnia – Prudnik (Starostwo Powiatowe, ul. Kościuszki 76, sala konferencyjna)

17 kwietnia – Kędzierzyn-Koźle (Starostwo Powiatowe, Pl. Wolności 13, sala konferencyjna)

23 kwietnia – Krapkowice (Starostwo Powiatowe, ul. Kilińskiego 1, sala obrad)

27 kwietnia – Głubczyce (Starostwo Powiatowe, ul. Kochanowskiego 15, sala konferencyjna)

30 kwietnia – Strzelce Opolskie (Powiatowe Centrum Kultury, ul. Dworcowa 23)

 

RAMOWY PROGRAM SPOTKAŃ

(początek każdego spotkania: godz. 13.00)

13.00-13.15 – rejestracja i przekazanie pakietu informacji o ofercie Woj. Opolskiego dla firm

13.15-13.30 – powitanie przez marszałka Woj. Opolskiego Andrzeja Bułę (bądź przez przedstawiciela zarządu Woj. Opolskiego)

13.30-14.00 – wystąpienia dyrektora OCRG Rolanda Wrzeciono i prezesa ORFR Grzegorza Obary, prezentujące  kompleksową ofertę dla firm na lata 2018-2019 samorządu woj. Opolskiego (m.in. dotacje, wsparcie na usługi i szkolenia, wsparcie na usługi specjalistyczne, pożyczki pośredników finansowych i ORFR, poręczenia, wsparcie dla rynku pracy – szkoły zawodowe, studia praktyczne, mentoring biznesowy)

14.00-14.15 – wystąpienie eksperta NCBiR dr. inż. Patryka Weissera  poświęcone unijnym naborom krajowym i możliwości pozyskiwania w nich wsparcia

14.15-14.45 – prezentacja Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu (KAS) pana Kordiana Panka, dotycząca zmian w prawie podatkowym dla firm w roku 2018 r. „Co nowego w podatkach”

14.45-15.30 – pytania z sali, dyskusja, konsultacje indywidualne, poczęstunek kawowy