Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Rekordowy transport HFG

Przedsiębiorcy
21.07.2017

W lipcu z hali na opolskim Metalchemie wyjadą dwie najdłuższe i najcięższe jak dotąd konstrukcje wyprodukowane przez HFG Polska. Elementy są tak wielkie, że będą transportowane Odrzańską Drogą Wodną.

Konstrukcje mają ponad 46 m długości i ważą 206 ton. Do ich przetransportowania konieczny jest demontaż infrastruktury wokół zakładu: części ogrodzenia, bramy, utwardzenia placu, ułożenia płyt stalowych, a po wyjeździe, przywrócenia do stanu pierwotnego. Konstrukcje najpierw są transportowane przy użyciu dwóch platform. Następnie w porcie na Metalchemie są przekładane na barki, a dalej płyną do Holandii. Pierwsza konstrukcja jest już w drodze, a druga wypłynie lada dzień.

To część zlecenia, które HFG Polska realizuje dla firmy Petrofac International. Produkty wysyłane są do oddziału HFG we Vlissingen, który specjalizuje się w prefabrykacji tzw. jacketów dla rynku offshore. Konstrukcje służyć będą jako podpory przy budowie jacketu, a następnie transportu gotowego produktu. Z uwagi na stan wody w rzece, konstrukcje zostaną wysłane jedną lub dwiema osobnymi barkami.

To już kolejny raz kiedy HFG Polska korzysta z transportu Odrzańską Drogą Morską, dzięki której barka z konstrukcjami dopłynie bezpośrednio do Vlissingen.

HFG Polska Sp. z o.o. to oddział holenderskiej grupy Heerema z siedzibą główną w Zwijndrecht, będącej światowym liderem na rynku wykonawców specjalizujących się w projektowaniu i produkcji wielkogabarytowych i złożonych konstrukcji dla przemysłu off-shore (platformy olejowo-gazowe, platformy dla farm wiatrowych itd.) Grupa ma oddziały w Wielkiej Brytanii, Holandii i w Polsce zatrudniając łącznie ponad 1000 osób.

Wybudowany w Opolu w 2013 r. zakład jest przyjazny środowisku dzięki energooszczędnym urządzeniom do filtro-wentylacji, gazowej pompy ciepła czy oświetlenia led. Od 2013 roku HFG Polska jest również aktywnym członkiem Stowarzyszenia Parku Przemysłowego Metalchem działającego na rzecz poprawy infrastruktury technicznej i komunikacyjnej Metalchemu - dzielnicy Miasta Opola oraz wspierania rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości firm znajdujących się na terenie Parku.

Źródło: Newsletter Klubu150