Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Rekordowe targi Automotive CEE Day

Wydarzenie
22.03.2018

Ponad 1100 biznesowych rozmów zaplanowano podczas 5. edycja spotkań zakupowych Automotive CEE Day, która odbywa się 22 i 23 marca w Opolu. To największe w Polsce targi firm działających w branży motoryzacyjnej.

Impreza w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbywa się już po raz trzeci. Rozpoczęła się w czwartek i potrwa do piątku.

- Opolska lokalizacja stwarza doskonałe warunki do rozmów biznesowych, a także jest to doskonałe miejsce dla wystawców na prezentację swoich produktów – mówi Rafał Orłowski z firmy AutomotiveSuppliers.pl, która jest organizatorem targów. - Ponad 1100 umówionych rozmów i 50 wystawców – to kolejna rekordowa edycja – tłumaczy.

Wśród wystawców reprezentujących Opolszczyznę jest m.in. firma IAC z Opola, która produkuje tapicerkę i elementy wykończenia wnętrz do samochodów Volvo, a także producent metalowych elementów ZEM Namysłów.

Automotive CEE Day to jedno z najważniejszych spotkań B2B w Europie Środkowo-Wschodniej. Głównym atutem wydarzenia, docenianym przez uczestników dotychczasowych edycji, jest unikatowa interaktywna platforma umawiania spotkań B2B pomiędzy zainteresowanymi firmami. Dzięki temu uczestnicy samodzielnie budują harmonogram spotkań i precyzyjnie dobierają partnerów do rozmów.

Podobnie jak w poprzedniej edycji potencjalni inwestorzy zagraniczni będą mogli nie tylko spotkać się z dostawcami z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, ale także uzyskać informację o możliwościach inwestycyjnych na Opolszczyźnie. Branża motoryzacyjna należy do najczęściej inwestującej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która zasięgiem działania obejmuje także połowę Opolszczyzny. Dotychczas firmy z branży automotive zainwestowały tu ponad 15 mld zł, dzięki czemu stworzono ponad 25 tys. miejsc pracy.

- Przyczyniamy się do specyficznej synergii, dzięki której Opole jest postrzegane jako ważne miejsce na mapie przemysłu motoryzacyjnego – mówił Dariusz Mazurczak, wicedyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, życząc uczestnikom targów owocnych rozmów i korzystnych kontraktów.

Organizatorem imprezy jest AutomotiveSuppliers.pl, a współorganizatorem OCRG, Miasto Opole oraz WSSE.