Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Powalcz o tytuł Opolskiej Marki

Konkurs
25.02.2021

Nowe kategorie konkursowe, nawiązujące do sytuacji firm funkcjonujących w czasach pandemii covid-19, pojawiły się w ogłoszonej właśnie 18. edycji konkursu „Opolska Marka”. Firmy, które chcą powalczyć o ten tytuł, mogą wysyłać zgłoszenia do 15 marca tego roku.

– Często mówi się, że kryzys wyzwala inicjatywę i może być twórczy. Dlatego czekamy na zgłoszenia firm i organizacji, które pokazały, że potrafią radzić sobie w wyjątkowej sytuacji i wprowadziły na rynek nowe produkty, usługi czy działania, będące odpowiedzą na otaczającą nas sytuację – mówił podczas konferencji prasowej inaugurującej konkurs marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła.

W tym roku można składać zgłoszenia do konkursu w czterech kategoriach:

1. Opolskie się wspiera! – to kategoria dla firm realizujących politykę CSR czyli społecznej odpowiedzialności biznesu oraz organizacji pozarządowych z woj. opolskiego, które podejmowały w ub. roku inicjatywy przyczyniające się do przeciwdziałania, profilaktyki lub zwalczania skutków pandemii SARS-Cov-2

2. Pracodawca roku – czyli przedsiębiorcy, jednostki badawcze, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne z regionu, które podejmowały działania na rzecz rozwoju i ochrony swoich pracowników w 2020 r.

3. Usługa/produkt on-line – to kategoria dla firm z woj. opolskiego, mających w swojej  ubiegłorocznej ofercie usługę lub produkt, którego dystrybucja możliwa jest również w formie on-line

4. Mój mały biznes – tutaj udział w konkursie mogą wziąć przedsiębiorcy, producenci lokalnych produktów lub usług, wpisujących się m.in. w obszar handlu rodzinnego, małych lokalnych producentów, małych manufaktur, lokalnych sklepów z woj. opolskiego.

Formularze zgłoszeniowe i regulamin konkursu dostępne są na stronie: https://www.opolskie.pl/region/promocja/opolska-marka/opolska-marka-2020/ Zgłoszenia trzeba wysłać najpóźniej do  15 marca 2021 r. elektronicznie na mail dzp@opolskie.pl Rozstrzygniecie planowane jest do końca kwietnia tego roku.

Współorganizatorami konkursu Opolska Marka 2020 są Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu.