Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Podpowiemy, jak sięgać po unijne wsparcie z puli krajowej

Informacja
12.04.2017
Obraz Gerd Altmann z Pixabay
Obraz Gerd Altmann z Pixabay

O tym, jak dobrze napisać dokumentację i jakich błędów unikać przygotowując wniosek o dotację w naborach w ramach tzw. Szybkiej Ścieżki NCBR 26 kwietnia w Opolu opowie m.in. ekspert oceniający takie wnioski.

Spotkanie informacyjne zatytułowane będzie „Kompendium Szybkiej Ścieżki, czyli jak napisać dobry projekt wdrożeniowy?”. Odbędzie się 26 kwietnia o godz. 10.00 w Centrum Nauka - Biznes w Opolu przy ul. Waryńskiego 4.

- Pieniądze, które mamy dla przedsiębiorców z Opolszczyzny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na pewno w regionie zostaną. Ale nasze firmy mogą też sięgać po unijne wsparcie z puli krajowej dostępnej w różnych źródłach, np. w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Mamy nadzieję, że organizowane przez nas spotkanie do tego zachęci i ułatwi pisanie wniosków – podkreśla dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki Roland Wrzeciono.

Podczas spotkania zostaną omówione najważniejsze dla przedsiębiorców zagadnienia dotyczące naborów w ramach tzw. „Szybkiej Ścieżki” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), w tym kryteria naukowo – technologiczne czy kryteria gospodarczo – biznesowe. Przedstawiona zostanie także analiza najczęstszych błędów popełnianych w trakcie ubiegania się o finansowanie w ramach „Szybkiej Ścieżki”.

- Podczas szkolenia jego uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności pozwalające w efektywny sposób opracować dokumentację. Będą mogli także zadawać pytania ekspertowi oceniającemu projekty w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju – mówi Roland Wrzeciono.

Zainteresowanych udziałem w tym spotkaniu w Opolu uprzejmie prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: invest@ocrg.opolskie.pl najpóźniej do 24 kwietnia br. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym decydować będzie kolejność zgłoszeń. Prosimy o zgłaszanie maksymalnie 2 osób z jednej firmy.

- Mamy nadzieję, że przedstawione zagadnienia pozwolą opolskim przedsiębiorcom lepiej planować inwestycje i skutecznie pozyskiwać dotacje unijne. Serdecznie zapraszamy! – zachęca dyrektor OCRG.