Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Podpowiadaliśmy, gdzie są pieniądze dla firm

Spotkanie
27.04.2018

Ponad pięciuset przedsiębiorców i osób zainteresowanych finansowym wsparciem dla firm, które oferuje województwo opolskie, wzięło udział w spotkaniach z cyklu „Opolskie dla biznesu”. Odbywały się one od połowy marca do końca kwietnia w całym regionie.

- Na tych spotkaniach mówiliśmy o dotacjach dla firm - tych dostępnych w naszym regionie i w kraju; o unijnych pożyczkach bez prowizji i opłat; korzystnych poręczeniach czy dofinansowaniach do szkoleń i promesach na bardziej specjalistyczne usługi. Słowem, o wszystkich formach finansowego wsparcia dla firm z naszego regionu, które mogą im pomóc rozwinąć biznes – wylicza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. – To są pieniądze dla przedsiębiorców i liczymy, że po nie sięgną. Zachęcamy!

Cykl „Opolskie dla biznesu ruszył 19 marca w Opolu, a skończył się 27 kwietnia w Głubczycach. Gościliśmy w jego ramach, dzięki uprzejmości wielu samorządów i jednostek, za które serdecznie dziękujemy, we wszystkich miastach powiatowych. A wraz z nami Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju, Opolskie Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych oraz instytucje, które przyznają pożyczki sfinansowane z unijnej puli pieniędzy województwa opolskiego.

- Tym, którzy w naszych spotkaniach uczestniczyli bardzo dziękujemy! Tych, którzy na nich nie byli, zachęcamy do kontaktu z nami - bezpośredniego, telefonicznego, mailowego czy poprzez facebooka. Każdą z tych dróg podpowiemy o jakie pieniądze i gdzie przedsiębiorcy mogą wnioskować – podpowiada Roland Wrzeciono, dyrektor podlegającego samorządowi województwa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się też przygotowane przez nas informatory dla firm, w których opisane zostały poszczególne produkty, formy wsparcia oraz podane dane kontaktowe do firm i instytucji to wsparcie oferujących. Dlatego zamieszczamy ten informator oraz prezentacje naszych prelegentów poniżej i zachęcamy do ich przeglądania i ściągania.

Cykl spotkań „Opolskie dla biznesu” współorganizowały Opolska Izba Gospodarcza, Izba Gospodarcza Śląski i Loża Opolska BCC.