Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Pieniądze na wsparcie usług proinnowacyjnych

Nabór
08.08.2018
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

70 mln zł – to pula pieniędzy, które mają trafić do przedsiębiorców z całego kraju, zainteresowanych wsparciem usług proinnowacyjnych. Usługi te mają świadczyć instytucje otoczenia biznesu. Nabór trwa do 25 października.

Konkurs ogłosiła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). O dofinansowanie w jego ramach mogą starać się mikroprzedsiębiorcy oraz małe i średnie firmy prowadzące działalność gospodarczą w Polsce. Wsparcie można dostać na zakup usług proinnowacyjnych, wspierających wdrożenie w firmie innowacji produktowej lub procesowej o charakterze technologicznym. Ale uwaga! Usługa taka musi być świadczona przez akredytowane przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii instytucje otoczenia biznesu (IOB).

Dofinansowane w tym naborze mogą być także koszty realizacji inwestycji związanej z wdrożeniem innowacji technologicznej. Np. inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe lub wartości niematerialne i prawne związane z założeniem nowego zakładu, ze zwiększeniem zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu, z dywersyfikacją produkcji poprzez wprowadzenie nowych produktów czy związane z zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego istniejącego zakładu.

Ile można dostać? Do 70 proc. kosztów kwalifikowalnych dla firm, dla których całkowita kwota pomocy na usługi proinnowacyjne nie przekracza 200 tys. euro w dowolnym trzyletnim okresie, a dla pozostałych przedsiębiorców - do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych.

Nabór podzielony został na 4 rundy. Obecnie trwa trzecia runda, w ramach której wnioski przyjmowane są od 1 sierpnia do 30 września 2018 r. Runda czwarta zaplanowana została na czas od 1 października do 25 października 2018 r. W ostatnim dniu naboru wnioski będzie można składać do godz. 16.00.

Co ważne – nabór ten przeznaczony jest wyłącznie dla projektów realizowanych poza województwem mazowieckim! Przewidywany termin rozstrzygnięcia naboru to maksymalnie 80 dni od dnia zamknięcia konkretnej rundy naboru.

Więcej informacji o puli pieniędzy z PARP znajduje się tu:

https://www.poir.gov.pl/nabory/1-18/

http://poir.parp.gov.pl/dokumentacja/dokumentacja-do-poddzialania-2-3-1-poir-2018-proinnowacyjne-uslugi-iob-dla-msp