Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

PARP zachęca do wyjazdu na EXPO 2017 do Astany

Informacja
20.01.2017
Obraz Pete Linforth z Pixabay
Obraz Pete Linforth z Pixabay

Udział w tym przedsięwzięciu firm z sektorów OZE, energetyki tradycyjnej, górnictwa, czystych technologii węglowych, wychwytywania, składowania i utylizacji CO2, budownictwa i rewitalizacji terenów poprzemysłowych zostanie sfinansowany w ramach działania Go to Brand.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprasza do wyjazdu na Międzynarodową Wystawę Astana EXPO 2017 do stolicy Kazachstanu firmy oraz podmioty wpisujące się w tematykę tej Wystawy. Potrwa ona od 10 czerwca do 10 września br. Tematem przewodnim będzie „Energia Przyszłości”, w co wpisują się także następujące zagadnienia: redukcja emisji CO2, życie zgodnie z zasadami efektywności energetycznej, energia dla wszystkich.

„Udział Polski – jako jednego z ponad 100 państw i organizacji uczestniczących w wydarzeniu – stanowić będzie znakomitą okazję do promocji wizerunku Polski oraz zaprezentowania naszego kraju jako istotnego partnera w światowej dyskusji na temat zapewnienia globalnego bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska” zaznacza PARP.

Do uczestnictwa w wydarzeniach związanych z realizacją polskiego programu gospodarczego Agencja zachęca w szczególności podmioty z następujących branż:

 1. Odnawialne źródła energii (OZE)
 • energetyka wiatrowa;
 • technologie związane z przetwarzaniem biomasy i wytwarzaniem energii z odpadów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego;
 • technologie solarne;
 • oprogramowanie do zarządzania OZE
 1. Energetyka tradycyjna
 • czyste technologie węglowe,
 • technologie wychwytywania, składowania CO2 (CCS),
 • digitalizacja rynku energii.
 1. Maszyny i urządzenia górnicze
 2. Inteligentne sieci energetyczne, efektywność energetyczna urządzeń
 3. Budownictwo
 • efektywność energetyczna budynków;
 • rewitalizacja terenów poprzemysłowych.

Udział przedsiębiorców w programie promocji gospodarczej w Astanie zostanie sfinansowany z pieniędzy dostępnych w ramach poddziałania 3.3.3 „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – ,,Go to Brand” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój,  za którego realizację odpowiada PARP.

O dofinansowanie do udziału w EXPO 2017 Astana w ramach Go to Brand mogą ubiegać się wyłącznie mikro-, mali i średni przedsiębiorcy. Nabór wniosków o dofinansowanie prowadzony jest przez PARP. Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć tylko w wersji elektronicznej za pośrednictwem generatora wniosków udostępnionego za pośrednictwem strony internetowej PARP od 12 stycznia do 13 lutego (w ostatnim dniu naboru do godz. 16:00).

Więcej w informacji PARP w załączniku poniżej.