Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

PARP ma pieniądze na wdrażanie prac badawczo-rozwojowych

Informacja
27.02.2017
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

700 mln zł mogą dostać firmy z całego kraju, w tym z województwa opolskiego, na wdrażanie prac badawczo-rozwojowych. Nabór w tej sprawie ogłosiła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wnioski o dofinansowanie w ramach tego naboru będzie można składać od 13 marca do 26 kwietnia. Wsparcie w jego ramach kierowane jest do mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich firm.

W ramach naboru można pozyskać dotację na realizację projektów dotyczących wdrażania wyników prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych przez wnioskodawcę samodzielnie lub na jego zlecenie. Jak wyjaśniono w ogłoszeniu o naborze - prace te mają prowadzić do wprowadzania na rynek nowych bądź znacząco ulepszonych produktów - wyrobów lub usług. Dofinansowane mogą zostać np. wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe.

W sumie w skali całego kraju „do wzięcia” jest 700 mln zł. Z tego 71 mln zł przeznaczono na projekty realizowane w województwie mazowieckim, a 679 mln zł na projekty z pozostałych części kraju. W regulaminie naboru określono, że maksymalna wartość dofinansowania może wynieść 20 mln zł, w tym 450 tys. zł na eksperymentalne prace rozwojowe, a 500 tys. zł na usługi doradcze.

Wniosek o dofinansowanie projektu firmy będą mogły składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem generatora umieszczonego na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Przewidywany termin rozstrzygnięcia tego konkursu to 4 miesiące od dnia zakończenia naboru wniosków.

Nabór PARP ogłaszany jest w ramach Działania 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” Poddziałanie 3.2.1 „Badania na rynek”.

Szczegółowe informacje:

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/32-wsparcie-wdrozen-wynikow-prac-br-321-badania-na-rynek-280417/

oraz

http://poir.parp.gov.pl/dokumentacja/dokumentacja-dla-naboru-wnioskow-o-dofinansowanie-w-ramach-poddzialania-3-2-1-poir-konkurs-nr-1-rok-2017