Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Otwarto nową halę firmy Piomar

Przedsiębiorcy
09.11.2017

Jej ciężarówki rocznie pokonują 18 mln kilometrów. Właśnie oficjalnie uruchomili swój drugi magazyn logistyczny, który jest położony przy samej autostradzie.

9 listopada br., w Rogowie Opolskim, odbyło się oficjalne otwarcie nowego centrum logistycznego firmy Piomar. To pierwsza inwestycja zrealizowana w Podstrefie Krapkowickiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. O umiejscowieniu inwestycji, wartej 26 mln zł, zdecydowała doskonała lokalizacja. Magazyn położony jest przy drodze krajowej nr 45, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła autostradowego Opole Południe.

- Otwierając drugi nasz magazyn robimy krok do przodu – mówił w trakcie uroczystości Damian Żur, dyrektor handlowy firmy. - Ten dynamiczny rozwój nie byłby możliwy, gdyby wiele osób nie dołożyło do niego swojej cegiełki – dodał.

- Usługi logistyczne w Polsce to młody sektor, ale ma coraz większe znaczenie. Zwłaszcza dla takiego regionu jak nasz, który położony jest wzdłuż szlaków komunikacyjnych – zauważył Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. - Piomar to przykład dynamicznie rozwijającej się firmy – dodał.

Wrzeciono zaznaczył przy tym, że cieszą go trzy aspekty. Po pierwsze, że tego typu obiekt gwarantuje nowe miejsca pracy i zapewnia byt rodzin. Po drugie, że to już drugi tego typu obiekt tej firmy, co oznacza, że ma się ona dobrze w naszym regionie. A po trzecie, że magazyn budowała inna prężnie rozwijająca się opolska firma – Adamietz.

Piomar Park II to 12 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Wysokość składowania wynosi 11 m, co pozwala na pomieszczenie jednocześnie 20 tys. palet. Dodatkowo obiekt ma 700 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. 16 doków zapewni sprawną obsługę nawet szybko rotujących towarów. W nowym obiekcie pracę znajdzie ponad 30 osób, a pierwsze towary mają się pojawić w magazynie w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Nowe centrum logistyczne w Krapkowicach jest drugim magazynem firmy Piomar. Pierwszy, o powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych mieści się w Opolu i został otwarty w 2013 r. Szybko okazał się niewystarczający wobec rynkowego zapotrzebowania, dlatego szefowie firmy zdecydowali o budowie kolejnego, większego obiektu.

Piomar Sp. z o.o. jest jednym z największych operatorów logistycznych w województwie opolskim. Zatrudnia 220 osób. To firma rodzinna, której początki sięgają 1989 r. Przedsiębiorstwo stale się rozwija i poszerza zakres oferowanych usług. Obecnie dysponuje flotą 120 nowoczesnych zestawów ciężarowych, które mogą przetransportować do 3000 ton towarów.

Firma specjalizuje się w międzynarodowych transportach produktów spożywczych oraz chemicznych, a od 2013 r. rozwija również działalność magazynową. W tym roku firma poszerzyła ofertę o ekspresowy transport przesyłek drobnicowych (od 1 do 6 palet). Rocznie ciężarówki firmy Piomar pokonuję łącznie 18 mln kilometrów.