Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Opolskie grunty w II etapie konkursu Grunt na Medal 2021

News
07.05.2021
Logo konkursu
Logo konkursu

Cztery tereny inwestycyjne z woj. opolskiego z 11 zgłoszonych łącznie przez opolskie samorządy zostały zakwalifikowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) do II etapu ogólnopolskiego konkursu Grunt na Medal 2021. Zakwalifikowane tereny z Opolszczyzny położone są w Krapkowicach, Ujeździe i - aż dwa - w Nysie.

Łącznie, ze wszystkich regionów Polski, do pierwszego etapu konkursu zgłoszono 164 tereny inwestycyjne. Po ich weryfikacji  i ocenie 30 kwietnia do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano łącznie 59 ofert (ich listę publikujemy poniżej).

- Zgodnie z decyzją komisji konkursowej, do dalszego udziału w konkursie zakwalifikowano z każdego województwa tereny, które uzyskały trzy najwyższe oceny – informuje PAIH w swoim komunikacie. - Wszystkim właścicielom tych lokalizacji oraz przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego, którzy je zgłosili, serdecznie gratulujemy.

Kolejny, drugi etap oceny zaplanowano na najbliższe miesiące. W tym czasie, po przeprowadzeniu audytów, zostanie wyłonionych 16 terenów - laureatów konkursu Grunt na Medal 2021r.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie PAIH S.A.: https://www.paih.gov.pl/20210507/grunt_na_medal_kwalifikacja_terenow

Konkursu „Grunt na medal” organizują co dwa lata Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) we współpracy z marszałkami województw oraz certyfikowanymi przez PAIH Centrami Obsługi Inwestora. Celem tego konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne we wszystkich województwach.

- Tereny nagradzane takim tytułem są potem promowane na stronie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, a także w pierwszej kolejności wskazywane podczas wizyt inwestycyjnych, jeśli tylko spełniają wymogi konkretnego inwestora – mówi Roland Wrzeciono, dyrektor podlegającego samorządowi województwa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). – Właściciel takiego terenu może też wykorzystywać po wygranej logo konkursu „Grunt na medal” na wszystkich swoich materiałach promocyjnych.

Grunty mogą zgłaszać do konkursu tylko wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i starostowie. Mogą to być grunty należące do samorządów, ale też takie, które są własnością prywatną. Tereny te muszą jednak spełniać kilka warunków: mieć co najmniej 2 hektary powierzchni, być niezabudowanymi i przeznaczonymi pod działalność przemysłową czy produkcyjną. Muszą też mieć uregulowany stan prawny.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą, działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. PAIH to pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.

 

(Tekst przygotowany na podstawie komunikatu PAIH oraz materiału własnego)