Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

O CETA i nie tylko

Informacja
02.11.2016

Relacje biznesowe Polska – Kanada to temat spotkania, które z Ambasadą Kanady w Polsce organizuje 8 listopada działające przy OCRG Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera. Wśród tematów znajdzie się m.in. umowa handlowa między Unią Europejską a Kanadą (CETA).

Spotkanie odbędzie się w Sali Orła Białego opolskiego Urzędu Marszałkowskiego na Ostrówku. Początek – godz. 9.00.

– Kierujemy je do wszystkich przedsiębiorców z województwa opolskiego zainteresowanych współpracą biznesową z Kanadą – wyjaśnia kierownik Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (COIE) dr Iwona Święch-Olender i zachęca firmy do zgłaszania udziału w wydarzeniu.

W programie spotkania zaplanowano m.in. takie prezentacje jak: „Jak robić interesy z Kanadą: aspekty prawne”, „Kulturalne aspekty prowadzenia biznesu z Kanadą”, „Przegląd kanadyjskich programów wsparcia migracji i zatrudnienia”, „Koszty transport produktu do Kanady” oraz „Kanada: dane ogólne, stosunki bilateralne pomiędzy Polską, Kanadą i Unią Europejską. Umowa handlowa między Unią Europejską a Kanadą (CETA)”.

- Mamy nadzieję, że będzie to okazja do rozwiania wszelkich wątpliwości w sprawie CETA, o których wiele było w ostatnim czasie w polskich i europejskich mediach – dodaje kierownik opolskiego COIE. – Będzie okazja do zadawania pytań i podejmowania wszelkich związanych z tym tematem problemów – zaznacza.

Podczas spotkania będzie też miała miejsce prezentacja Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającego nt. oferty gospodarczej woj. opolskiego.

Spotkanie „Relacje biznesowe Polska-Kanada” organizują: OCRG i Ambasada Kanady w Polsce, a współuczestniczy w tym Polsko-Kanadyjska Izba Handlowa.

Firmy zainteresowane kontaktami handlowymi z Kanadą serdecznie zapraszamy! Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: invest@ocrg.opolskie.pl