Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Nowa hartowania firmy A. Berger

Przedsiębiorcy
28.06.2018

To już trzecia inwestycja niemieckiej firmy na terenie Kędzierzyna-Koźla. A. Berger zatrudnia już ponad 400 osób i ma jeszcze potencjał do rozwoju.

Niemieckie przedsiębiorstwo jest obecne w Kędzierzynie-Koźlu od 2000 r. Zajmuje się produkcją elementów toczonych, przede wszystkim dla branży motoryzacyjnej, sektora energetyki, a także innych branż. Jej klientami są m.in. Bosch, Hilti, ThyssenKrupp, czy TRW.

W czwartek (28.06) miało miejsce oficjalne oddanie do użytku nowej hartowni. To kolejny etap rozbudowy zakładu – trzecia z rzędu inwestycja.

- Jesteście jednym z najbardziej atrakcyjnych pracodawców w województwie opolskim. Trzymamy za was kciuki i cieszymy się, że macie ambitne plany – mówiła Iwona Święch-Olender, kierownik Centrum Obsługi Inwestora i eksportera przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. - Otwarcie waszej nowej inwestycji jest także naszym małym świętem, że nas zapraszacie, ufacie nam, mówicie nam o swoich planach. Dziękujemy wam za budowanie partnerskich relacji – dodała.

- Będziemy starali się przygotowywać wam jak najlepszych fachowców, by mogli u was pracować. Cieszymy się, że jesteście z nami i że dajecie pracę naszym mieszkańcom – mówił Józef Gisman, wicestarosta kędzierzyński.

W ubiegłym roku firma A. Berger zdecydowała o przeniesieniu części procesu związanego z hartowaniem indukcyjnym z Niemiec do Polski. W linii produkcyjnej uruchomionej w Kędzierzynie-Koźlu są m.in. piece pozwalające na obróbkę cieplną metalowych elementów w temperaturze sięgającej 1050 stopni. Są też piece do odtłuszczania elementów.

A. Berger Polska Sp. z o.o. to niemiecka firma rodzinna działająca w branży motoryzacyjnej. W 2000 r. kupiła w Kędzierzynie-Koźlu działkę o powierzchni ponad 104 tys. mkw., na której zbudowała, a później sukcesywnie rozwija swój zakład. W 2003 r. rozpoczęła produkcję w wynajmowanych halach (6 pracowników), a niespełna rok później mogła ją przenieść już do swojego nowego obiektu. W tym czasie sukcesywnie zwiększała zatrudnienie i rozbudowywała swój park maszynowy. W marcu 2011 r. rozpoczęto budowę nowej hali produkcyjnej. Wówczas firma zatrudniała już blisko 200 osób. W 2016 r. uruchomiono nowy proces – hartowania indukcyjnego, a rok później rozpoczęto budowę hartowni.

Dzisiaj A. Berger zatrudnia 422 pracowników i działa na powierzchni 10,9 tys. mkw. Ten rok – według prognoz – firma ma zamknąć obrotem na poziomie 27 mln euro.

Źródło: Newsletter K150