Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Nabory w LGD Górna Prosna i Stobrawski Zielony Szlak

Informacja
09.11.2016

Do 21 listopada można składać wnioski o wsparcie na zakładanie i rozwijanie firm na obszarach Lokalnych Grupach Działania (LGD) Górna Prosna oraz Stobrawski Zielony Szlak. Nabory mają przyczynić się do wzrostu aktywności gospodarczej i rozwoju przedsiębiorczości na ich terenie.

Lokalna Grupa Działania Górna Prosna ogłosiła nabór na rozwój drobnej przedsiębiorczości. Wsparcie w jego ramach może być udzielone na podejmowanie działalności gospodarczej, a także na rozwój już istniejących firm.

W przypadku zakładania działalności beneficjenci mogą pozyskać premię w wysokości 50 tys. zł. Ma ona być wypłacana w dwóch transzach - pierwszej w wysokości 80 proc. kwoty i drugiej w wysokości 20 proc. Z kolei w przypadku wsparcia pozyskiwanego na rozwijanie działalności gospodarczej w naborze przewidziano refundację maksymalnie 60 proc. wartości kosztów kwalifikowalnych. W regulaminie naboru zastrzeżono jednak, że nie może to być więcej, niż 300 tys. zł.

Wnioski o dofinansowanie można składać od dzisiaj (8 listopada) do 21 listopada do godziny 15.00 w biurze Lokalnej Grupy Działania Górna Prosna (Sternalice 81, 46-333 Sternalice). W puli na obydwa nabory LGD Górna Prosna ma 975 tys. zł, w tym 300 tys. zł dla podejmujących działalność gospodarczą i 675 tys. zł dla rozwijających działalność gospodarczą.

Więcej: http://www.gornaprosna.pl/765/nabor-i-rozwoj-drobnej-przedsiebiorczosci.html

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak ogłosiło z kolei dwa nabory: na rozwijanie działalności gospodarczej oraz podejmowanie działalności.

Przewidziana w naborze na rozwój firm forma wsparcia to refundacja 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowalnych. W puli tego naboru jest 1,4 mln zł. Minimalna przewidywana kwota wsparcia to 25 tys. zł, maksymalna - 300 tys. zł.

Wsparcie na podejmowanie działalności gospodarczej ze strony LGD STobrawski Zielony Szlak ma wynosić 50 tys. zł i być udzielane w formie premii wypłacanej w dwóch transzach. Pierwsza przewidziana transza ma wynieść 80 proc. ogólnej, przyznanej beneficjentowi kwoty; druga - 20 proc. W puli tego naboru jest 750 tys. zł.

W przypadku obu naborów przyjmowanie wniosków potrwa do 21 listopada. Można je składać w biurze LGD Stobrawski Zielony Szlak (ul. Sienkiewicza 8, 46-034 Pokój).

Więcej na:

http://stobrawskiszlak.pl/1037/2028/ogloszenie-o-naborze-nr-12016-dot-przedsiewziecia-112-zwiekszenie-konkurencyjnosci-firm.html#

http://stobrawskiszlak.pl/1040/2028/ogloszenie-o-naborze-nr-22016-dot-przedsiewziecia-113-wsparcie-dla-podejmowania-dzialalnosci-gospodarczej.html

LGD Górna Prosna obejmuje gminy: Praszka, Rudniki, Radłów, Gorzów Śląski.

LGD Stobrawski Zielony Szlak obejmuje 9 gmin woj. opolskiego z trzech powiatów (opolskiego, brzeskiego i namysłowskiego) - Dobrzeń Wielki, Domaszowice, Lubsza, Łubniany, Murów, Namysłów, Pokój, Popielów i Świerczów.