Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Nabory dla przedsiębiorców w kolejnych dwóch LGD

Nabór
14.11.2016
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Pieniądze na założenie lub rozwijanie działalności gospodarczej mogą pozyskać przedsiębiorcy w Lokalnych Grupach Działania (LGD) Płaskowyż Dobrej Ziemi i Kraina Dinozaurów. Nabory potrwają do końca listopada.

Nabory wniosków zarówno dotyczących zakładania, jak i rozwijania firm w LGD Płaskowyż Dobrej Ziemi ruszają już dzisiaj, 14 listopada. Cała, dostępna w nim dla przyszłych przedsiębiorców pula pieniędzy wynosi milion zł. Jeden beneficjent może dostać na ten cel premię w wysokości 100 tys. zł.

Natomiast na rozwijanie działalności gospodarczej LGD Płaskowyż Dobrej Ziemi ma w sumie 750 tys. zł. W tym przypadku pomoc dla firm przyznawana jest w formie refundacji w wysokości nie więcej niż 70 proc. tzw. kosztów kwalifikowalnych. Na jednego beneficjenta ma to być nie więcej niż 300 tys. zł. Wypełnione wnioski o wsparcie - wraz z załącznikami – trzeba składać bezpośrednio w biurze Stowarzyszenia LGD Płaskowyż Dobrej Ziemi w Kietrzu (ul. Wojska Polskiego 21, II piętro).

Więcej informacji na stronie: http://plaskowyz.pl/109/ogloszenia-o-naborach.html

LGD Płaskowyż Dobrej Ziemi obejmuje cztery gminy: Głubczyce, Baborów, Kietrz i Branice.

Natomiast w LGD Kraina Dinozaurów wnioski w ramach naborów na zakładanie i rozwijanie firm będzie można składać od środy, 16 listopada.

W przypadku pierwszego z naborów można będzie dostać premię na założenie działalności gospodarczej. Jak zaznaczono w ogłoszeniu - w szczególności związanej z produktem lokalnym, uruchomieniem i prowadzeniem wypożyczalni sprzętu turystyczno-rekreacyjnego, utworzeniem punktów jego napraw czy wprowadzeniem usług transportowych w ruchu turystycznym na obszarze LGD. Premia ta ma być wypłacana w dwóch transzach - w wysokości 80 oraz 20 proc.

Wsparcie na założenie firmy związanej z działalnością usługową lub produkcyjną może wynieść do  60 tys. zł, a na założenie działalności związanej z wykorzystaniem produktu lokalnego - lub gdy wnioskodawca jest osobą niepełnosprawną albo należy do zdefiniowanej w Lokalnej Strategii Rozwoju tzw. grupy defaworyzowanej – do 70 tys. zł. Ogółem pula pieniędzy dostępnych w tym naborze wynosi 400 tys. zł.

Drugi nabór LGD Kraina Dinozaurów – na rozwijanie działalności gospodarczej – ma wspierać tworzenie nowych miejsc pracy, szczególnie związanych z produktem lokalnym, uruchomieniem i prowadzeniem wypożyczalni sprzętu turystyczno-rekreacyjnego, utworzeniem punktów jego napraw czy wprowadzeniem usług transportowych w ruchu turystycznym na obszarze LGD. W przypadku tego naboru pomoc ma mieć postać refundacji. Wyniesie ona maksymalnie 70 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Jak zaznaczono w ogłoszeniu – nie więcej niż 200 tys. zł. Limit pieniędzy dostępnych ogółem w naborze to 1,6 mln zł.

Więcej informacji na stronie: http://www.krainadinozaurow.pl/pl/ogloszenia-o-naborach,194.html

LGD Kraina Dinozaurów obejmuje 7 gmin województwa opolskiego z trzech powiatów. Są to gminy: Kolonowskie, Ozimek, Chrząstowice, Dobrodzień, Turawa, Zawadzkie i Zębowice.

Obydwa nabory potrwają do 30 listopada. Pula dostępnych w nich pieniędzy pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.