Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Nabór na proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw

Nabór
06.10.2016
Obraz martaposemuckel z Pixabay
Obraz martaposemuckel z Pixabay

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła nabór na dofinansowanie projektów dotyczących proinnowacyjnych usług dla firm. Wnioski od 4 listopada do końca marca 2017 r. mogą składać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy.

 

Wnioski te będą przyjmowane w ramach poddziałania na proinnowacyjne usługi instytucji otoczenia biznesu (IOB) dla MŚP.

Jak poinformowano na portalu funduszeeuropejskie.gov.pl – w ramach tego naboru dofinansowane mają zostać projekty dotyczące zakupu „usługi proinnowacyjnej wspierającej wdrożenie innowacji produktowej lub procesowej o charakterze technologicznym w przedsiębiorstwie wnioskodawcy”. Usługa taka musi być świadczona przez akredytowane instytucje otoczenia biznesu.

Celem konkursu – jak doprecyzowano w regulaminie naboru - jest m.in.  wsparcie mikro-, małych i średnich firm w opracowywaniu i wdrażaniu innowacji realizowanych w obszarach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

W regulaminie określono też, że wsparciu unijnemu w ramach projektu podlegać będzie zakup świadczonych przez instytucje otoczenia biznesu usług doradczych w zakresie innowacji oznaczających doradztwo, pomoc i szkolenia w zakresie transferu wiedzy, nabywania i ochrony wartości niematerialnych i prawnych oraz korzystania z nich, korzystania z norm i regulacji, w których są one osadzone, albo usług doradczych w zakresie innowacji oznaczających udostępnienie przestrzeni biurowej, banków danych, zasobów bibliotecznych, badań rynku, laboratoriów, znakowanie, testowanie i certyfikację jakości w celu opracowania bardziej efektywnych produktów, procesów i usług.

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu to 50 tys. zł, a maksymalna – 420 tys. zł. Maksymalne dofinansowanie wynieść może 70 proc. (dla przedsiębiorców, dla których całkowita kwota pomocy na usługi proinnowacyjne nie przekracza 200 tys. euro w dowolnym trzyletnim okresie) lub 50 proc. (dla pozostałych firm).

Ogólna pula środków przeznaczona na ten nabór w PARP to 36 mln zł. Z tej kwoty 3 mln 240 tys. ma być przeznaczone na dofinansowanie projektów firm z woj. mazowieckiego, a 32 mln 760 tys. – na projekty firm z pozostałej części kraju. Projekt finansowany ma być z pieniędzy unijnych dostępnych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.

Wnioski o dofinansowanie projektów przedsiębiorcy powinni składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem generatora wniosków dostępnego na stronie internetowej PARP www.poir.parp.gov.pl.

Więcej na stronie: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/23-proinnowacyjne-uslugi-dla-przedsiebiorstw-231-proinnowacyjne-uslugi-iob-dla-msp-1/