Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Multiserwis otwiera drzwi przed uczniami

Przedsiębiorcy
19.01.2017

Ponad 300 uczniów szkół gimnazjalnych ma odwiedzić firmę Multiserwis w ramach Drzwi Otwartych. Celem akcji jest promocja dwóch przyszłościowych zawodów: blacharza i montera izolacji przemysłowych.

To właśnie przy udziale osób wywodzących się z przedsiębiorstwa Multiserwis obie profesje wpisano do polskiej klasyfikacji zawodów. Od tamtej pory Multiserwis aktywnie angażuje się w szkolnictwo zawodowe. Krapkowickie przedsiębiorstwo organizuje akcje dla uczniów gimnazjów ze swojego i okolicznych powiatów oraz z Opola. Dotychczas firmę odwiedzili uczniowie z Walec, Opola, Strzeleczek, Krapkowic. Zaproszenie przyjęły również szkoły z Gogolina oraz Leśnicy.

Dni otwarte mają na celu zapoznanie młodych ludzi z profilem działalności przedsiębiorstwa, a przede wszystkim z ofertą edukacyjną skierowaną właśnie do absolwentów gimnazjów.

Multiserwis zapewnia transport młodych ludzi oraz lekcje „firmoznawcze” na terenie zakładu. Punktem kulminacyjnym jest wejście do warsztatu produkcyjnego, zapoznanie się ze specyfiką pracy oraz maszynami linii produkcyjnej, rodzajem używanych materiałów, w tym blach i prefabrykatów wykorzystywanych przy realizacji kontraktów przedsiębiorstwa.

W czasie spotkania w sali szkoleń, gimnazjaliści mają okazję porozmawiać z obecnymi uczniami oraz absolwentami i zapytać o wszystkie interesujące ich szczegóły.

- Podczas nauki przedsiębiorstwo oprócz wynagrodzenia za praktyki, oferuje nam stypendia za dobrą naukę oraz za ocenę bardzo dobrą z języka obcego. Miesięcznie można zarobić nawet do 500 złotych – mówi Adrian Trębacz, uczeń klasy patronackiej. - Na starcie otrzymaliśmy również koszulki patronackie, stroje sportowe oraz plecaki z logo firmy wraz wyposażeniem.

- Pierwszy rok nauki to teoria, a drugi i trzeci to już zajęcia oraz praca w warsztacie - opowiadał młodszym kolegom Mateusz Staniszewski, który ukończył szkołę pół roku temu i jest określany w firmie jako „talent”. Już dzisiaj przygotowuje się do roli młodego managera i ma jasno określoną ścieżkę kariery. - Przedsiębiorstwo wspiera moje chęci związane z dalszym kształceniem się w szkole średniej. W firmie można liczyć nie tylko na zatrudnienie, ale także na dobre zarobki. Trzeba się tylko starać i pokazać z dobrej strony - dodał.

Młodociani pracownicy mogą również liczyć na szeroko rozbudowany system świadczeń socjalnych, takich jak: posiłki regeneracyjne w czasie pracy, dofinansowanie do biletów (sport i kultura), wyjazdy na narty w czasie ferii, czy na inne wydarzenia związane z branżą. Uczniowie co roku odwiedzają pole golfowe w celu poznania tajników tego sportu.

Multiserwis obecnie zatrudnia już ponad 3200 pracowników, a jego zapotrzebowanie na fachowców stale rośnie. Przedsiębiorstwo realizuje kontrakty na terenie całej Europy i Skandynawii oraz na największych obiektach przemysłowych w kraju, np. Elektrowni Opole. Ze względu na trudności w zdobyciu fachowców na rynku pracy, Multiserwis utworzył klasę patronacką w Zespole Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach i kształci przyszłych fachowców. Rodzicami chrzestnymi pierwszej klasy patronackiej Multiserwis są członek zarządu firmy Kornelia Tomala oraz marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Za swoje starania oraz wkład w przywrócenie odpowiedniej rangi szkolnictwu zawodowemu, przedsiębiorstwo wyróżniono w prestiżowym konkursie „Pracodawca Jutra” (w kategorii Dobra Praktyka) organizowanym przez PARP.
– Zaprezentowaliśmy nasze działania związane z praktykami uczniowskimi i ze wspieraniem szkolnictwa zawodowego. Zauważono postulaty związane z naszą misją dotyczącą tego, by młodzi, dobrze wykształceni ludzie znajdowali zatrudnienie w naszym regionie, a nie migrowali w poszukiwaniu pracy - relacjonuje Małgorzata Marek-Badora z Multiserwis.

Źródło: Newsletter Klubu 150