Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Masz uwagi do Regionalnej Strategii Innowacji? Zgłoś je nam!

Informacja
14.03.2017
Obraz Gerd Altmann z Pixabay
Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Od 15 do 30 marca potrwają konsultacje społeczne ws. projektu aktualizowanej właśnie Regionalnej Strategii Innowacji (RSI) Województwa Opolskiego obowiązującej do 2020 r. Lista opolskich specjalizacji jest w niej poszerzana. Uwagi można zgłaszać do OCRG.

Dotychczas wśród branż należących do tzw. inteligentnych specjalizacji Opolszczyzny uwzględnionych w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Opolskiego do 2020 r. były np. chemia, technologie budownictwa i drewna, przemysł maszynowy, metalowy i energetyczny oraz technologie rolno-spożywcze. Zapisano w niej też katalog tzw. kluczowych grup technologii, np. technologie z zakresu chemii organicznej i specjalistycznej; technologie cementu, wapna i betonu; technologie drewna.

Obecnie prowadzona jest aktualizacja obowiązującej dotąd Strategii. Poszerza ona listę inteligentnych specjalizacji o obszar jakim są „Procesy i produkty ochrony zdrowia i środowiska”. W związku z tym Zarząd Województwa Opolskiego zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu aktualizacji.

- Zaproszenie to adresowane jest do mieszkańców województwa opolskiego, w szczególności przedstawicieli przedsiębiorstw, szkół wyższych, instytucji otoczenia biznesu, jednostek samorządu terytorialnego, jednostek systemu edukacji oraz innych instytucji i organizacji, których działalność statutowa obejmuje wykonywanie zadań wspierających przedsiębiorczość oraz działalność badawczo-rozwojowo-innowacyjną w regionie – wyjaśnia Michał Durzyński z Działu Innowacji OCRG.

Z projektem aktualizacji Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Opolskiego do 2020 roku można się zapoznać w siedzibie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, pok. 3.12, przy ul. Krakowskiej 38, w godz. 7.30-15.30. Załączamy go również poniżej.

Propozycje zmian do tego dokumentu należy zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego (także zamieszczonego poniżej jako załącznik):

a) w formie elektronicznej na adres e-mail: biuro@ocrg.opolskie.pl lub rsi@ocrg.opolskie.pl

b) pisemnej na adres: Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, ul. Krakowska 38, 45-075 Opole, z dopiskiem „Konsultacje społeczne RSIWO”.

Konsultacje, które zasięgiem obejmują teren województwa opolskiego, potrwają od 15 marca do 30 marca 2017 r. Organem właściwym do rozpatrzenia wniesionych uwag i wniosków jest Zarząd Województwa Opolskiego.